З четверга, 1 грудня, в Україні зросли соціальні стандарти. Справа в тому, що прожитковий мінімум тепер дорівнює зовсім іншій сумі. У зв'язку з цим збільшуються і деякі соціальні виплати, перерахунок торкнеться також пенсій. Хтось отримає на пару сотень гривень більше, а хтось лише кілька десятків гривень.

Про це стало відомо завдяки відкритим даним Міністерства соціальної політики України.

Мінімальна пенсія 4186 гривень: хто з українців може розраховувати на приємний бонус

Мінімальна пенсія 4186 гривень: хто з українців може розраховувати на приємний бонус

Так, тепер мінімальна пенсія в Україні становитиме 2093 гривні. У той же час слід пам'ятати, що максимальна виплата становить 10 мінімалок. Це означає, що максимальна пенсія в Україні із 1 грудня буде вже 20 930 гривень.

Буде збільшено і надбавку за понаднормовий стаж. Наприклад, якщо українцю потрібно 30 років страхового стажу, а у нього їх 35, то за 5 додаткових років він отримає надбавку. Вона невелика, але все одно приємно.

Мінімальна пенсія 4186 гривень: хто з українців може розраховувати на приємний бонус

Буде переглянуто також пенсії для військовослужбовців та їхніх сімей. Ці виплати з 1 грудня будуть такими:

- мінімальна пенсія сім'ям військовослужбовців при втраті годувальника у розмірі до 4186 гривень (збільшення на 132 гривні);

- надбавки особам з інвалідністю внаслідок війни у ​​розмірі до 429 гривень (зростання на 138 гривень);

- збільшення ветеранам війни та членам сім'ї загиблих або померлих ветеранів війни зростуть на суму від 6,6 до 33 гривень.

У той самий час мінімальна пенсія військовослужбовця може бути понад 70 відсотків сум грошового забезпечення. Цього року це близько 30 930 гривень.

Раніше повідомлялося, що росіяни впадають в істерику через санкції: закритими в тоталітарній країні вже не так патріотично.

Також, українцям нагадали, як за короткий термін подати онлайн заяву на призначення пенсії.

Джерело