Російські війська очікують наступу України на східному (лівому) березі річки Дніпро та будують оборонні рубежі на південь від неї. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Встановлення позицій уздовж східного берега річки, ймовірно, створить умови для майбутніх наступальних операцій України в окупованій Херсонській області, якщо українські війська вирішать переслідувати цей напрямок просування на півдні”, — йдеться в аналітичному звіті.

Повідомляється, що українські сили досягли східного (лівого) берега річки Дніпро навпроти міста Херсона, відзначили аналітики. Український добровольчий спецпідрозділ повітряної розвідки “Карлсон” 3 грудня опублікував кадри, на яких піднято український прапор на вежі біля берега. Спецпідрозділ “Карлсон” повідомив, що це перший випадок, коли український прапор нині майорить над східним берегом Дніпра, і підкреслив, що ця операція стане плацдармом для наступних українських операцій на східному березі.

Прапор України на лівому березі Дніпра — що кажуть в ISW

“У разі підтвердження це обмежене українське вторгнення на східний берег може відкрити можливості, щоб українські сили почали діяти на східному березі”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW:

Президент Франції Еммануель Макрон у телевізійному інтерв’ю 3 грудня поширив російські інформаційні наративи щодо необхідності для НАТО розглянути “гарантії безпеки”, які будуть надані Росії під час можливих переговорів. Умови на сході України, ймовірно, стають більш сприятливими для вищих темпів операцій із настанням зими. Міністри оборони Росії та Білорусі зустрілися в Мінську, щоб, ймовірно, ще більше зміцнити двосторонні зв’язки у сфері безпеки між Росією та Білоруссю. Українські сили, ймовірно, продовжують наступ на північний захід від Кремінної. Російські війська продовжували наземні атаки навколо Бахмута, в районі Авдіївка-Донецьк, а також у західній частині Донецької та східній Запорізькій областях. Повідомляється, що російська влада евакуювала російських колабораціоністів з Олешок. Організаційно-штабне управління Росгвардії підтвердило, що мобілізація триває, незважаючи на заяву президента Росії Володимира Путіна про офіційне завершення часткової мобілізації 31 жовтня. Російська влада продовжує використовувати судові заходи для зміцнення адміністративного контролю над окупованими територіями. Що відомо

На лівому березі Херсонщини з`явився український прапор. Відео опублікував добровольчий загін аеророзвідки "Карлсон".

"Цей прапор підняли бійці спецпідрозділу "Карлсон" – це стане плацдармом для деокупації лівого берега Херсонщини! Операція завершилась успіхом, і все завдяки точним координаційним та наступальним навичкам хлопців", — ідеться у повідомленні.

Офіційно деталі наразі не коментували.

Читайте також

"Церковний список", Зеленський критикує ЄС за ціни на російську нафту. 284 день війни. Онлайн

Джерело