На Чернігівщині стартувала програма “Віднови ДІМ” для ОСББ. Вона передбачає відновлення та ремонт пошкоджених внаслідок російської агресії багатоквартирних будинків за кошти Європейського Союзу. Про це в коментарі Суспільному розповів регіональний радник ДУ “Фонд енергоефективності” в Чернігівській області Микола Коломієць.

За його словами, 18 листопада опублікували нову програму “Віднови ДІМ” на сайті фонду енергоефективності, і з 21 числа фонд оголосив про прийняття заявок на участь у цій програмі.

Це пілотний проєкт, який на сьогодні реалізують в рамках чотирьох областей: Чернігівська, Сумська, Житомирська й Київська.

ОСББ Чернігівщини можуть відновити пошкоджене житло за кошти ЄС. Як це працює

“На цю програму Європейський союз з партнером – Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), яка є розпорядником цих коштів, виділила п’ять мільйонів євро. Ці гроші не розподілялись між областями. Будуть прийматися заявки на участь у цій програмі в залежності від зацікавленості об’єднань власників житла у багатоквартирних будинках, які пошкоджені внаслідок військової агресії в цих областях”, – говорить Микола Коломієць.

Умови участі у програмі:

Мають право брати участь тільки ОСББ; Максимальна сума заявки (один багатоквартирний будинок) – шість мільйонів гривень; Технічне обстеження будівлі фахівцями, які мають на це право, й офіційний звіт за підсумками такого обстеження.

Види робіт:

– Заміна вікон та дверей у місцях загального користування;

– Заміна вікон і дверей у квартирах;

– Вхідні двері;

– Балконні рами;

– Ремонт та відновлення покрівлі, які не стосуються порушення несучих конструктивних елементів;

– Відновлення фасадів до існуючого стану без порушення несучих конструктивних елементів;

– Відновлення пошкоджених інженерних мереж: освітлення, водо-, тепло- й газопостачання, а також котелень, які перебувають на балансі ОСББ.

Як проходить відшкодування

Як сказав Микола Коломієць, готуючись подавати заявку, перш за все потрібно замовити технічне обстеження будівлі. У звіті мають бути зазначені всі пошкодження, які підпадають під відшкодування.

На основі цього звіту ОСББ шукає підрядника та складає договірну ціну на кожен вид робіт окремо. Тоді підписують договір.

Наступним кроком є проведення загальних зборів ОСББ, на яких люди мають проголосувати за участь у програмі (50% + 1 “за”).

Програма має вимоги до підрядника, який виконуватиме ремонтні роботи: не менше трьох років досвіду виконання зазначених робіт та надати три аналогічних договори (за попередні три роки) як доказ. Може бути як один підрядник, так і декілька.

Документи:

Звіт технічного обстеження; Витяг з протоколу зборів ОСББ з результатами голосування; Договірні ціни, локальні кошториси та підсумкові відомості ресурсів, які є додатками до укладеного договору підряду на кожний вид робіт; Інші документи, які передбачають відкриття рахунку в банку-партнера фонду; Паспортні дані голови правління ОСББ чи уповноваженого представника.

Детальніше про документи на правила оформлення заявки – за посиланням.

Фонд Енергоефективності розглядає ці заявки, якщо немає зауважень – схвалюють. Тоді перераховують 70% суми – аванс – на рахунок ОСББ. Цю суму ОСББ перераховує підряднику, з яким підписаний договір. По закінченні ремонту потрібно надіслати акт виконаних робіт з відповідною заявкою, і тоді фонд перераховує решту – 30%. Тобто, покриває всі витрати на відновлення житла.

За словами Коломійця, з Чернігівської області поки що заявок не було. Втім, одне ОСББ вже готове її надіслати, ще три – в процесі підготовки.

Заявки прийматимуть доти, доки загальна їх сума не сягне виділеної на пілотний проєкт – п’яти мільйонів євро.

Загалом програма передбачає фінансування загальною сумою в 25 мільйонів євро. За результатами пілотної версії, її розширять на всі області, де нині не проходять активні бойові дії.

Читайте також

Чернігів став першим містом, де діє пілотний проєкт міжнародного фонду по стерилізації безпритульних кішок

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело