Незважаючи на систематичні масовані обстріли росіян, медична система України продовжує працювати та надавати необхідну медичну допомогу. Про це інформує пресслужба Мінохорони здоров'я. Попри можливі загрози знеструмлення вся невідкладна медична допомога надаватиметься пацієнтам у повному обсязі, зазначили у МОЗ.

“Екстрені втручання (що здійснюються негайно або протягом кількох годин, оскільки затримка проведення загрожує життю пацієнта) та термінові операції (виконання може здійснюватись у межах доби) проводитимуться в належні терміни”, — заявили у МОЗ.

З огляду на це обласним військовим адміністраціям рекомендували розглянути питання щодо призупинення планових операцій, додали у відомстві.

Невідкладні хірургічні операції та госпіталізації не призупиняють — МОЗ

“У межах підготовки системи охорони здоров’я до можливого додаткового навантаження, пов’язаного із ймовірним знеструмленням, тимчасово призупиняються планові операції (ті, що не потребують негайного втручання, оскільки немає загрози для життя чи значного погіршення здоров’я пацієнта) та планова госпіталізація до закладів охорони здоров’я”, — йдеться у повідомленні.

Планові операції проведуть при стабілізації ситуації з енергопостачанням й, відповідно, можливістю забезпечити необхідною медичною допомогою на належному рівні більшу кількість пацієнтів.

Також у МОЗ пояснили, що можливе зменшення пацієнтів не вплине на оплату за договором із Національною службою здоров'я України. Адже в 2023 році на 6 місяців передбачено оплату за так званим глобальним бюджетом. І лікарня стабільно отримуватиме частину коштів за договором, незалежно від того, скільки пацієнтів вона пролікувала.

Рішення щодо плановості або ургентності операції може ухвалювати лише лікар, пояснили у відомстві.

Через загрозу блекауту Міністерство охорони здоров’я вже розробило для медзакладів алгоритм дій із підготовки й реагування на можливе припинення енерго-, водо- та теплопостачання, у тому числі, — забезпечення необхідної допомоги пацієнтам у невідкладних станах, додали у міністерстві.

Що відомо про відключення світла Росія 5 грудня завдала масованого ракетного удару по території України, зокрема було влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури. Попри те, що сили ППО збили більшість російських ракет, в деяких областях виникли проблеми з електроенергією та водопостачанням, а в столиці метрополітен перевели в обмежений режим роботи. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що РФ влучила в енергооб'єкти в трьох областях України: Київській, Вінницькій та Одеській. 23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці. Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і Люди

"Мова йде, на жаль, не про дні" — у ДТЕК сказали, коли повернуться лише до планових відключень

У МОЗ пояснили, що буде з плановими операціями на час тривалого відключення світла

Джерело