Львівські гуртожитки почали готуватись до зими без електроенергії. У деяких корпусах вже закупили генератори. Чи підготувалися студенти до відключень світла дізнавалось Суспільне.

Олександ Сідлярчук студент першого курсу Львівської політехніки. Хлопець четвертий місяць живе у гуртожитку, тепер адаптовується у нових умовах. Каже, що до відключення світла підготувався: закупив повербанки, ліхтарики та їжу, яка довго зберігається. Адже у гуртожитках є лише електричні плити для приготування їжі.

"Наприклад сухе печиво або в'ялене м'ясо. Це достатньо поживні продукти, у випадку, якщо довго немає світла", — каже студент Олександр Сідлярчук.

Як живуть студенти гуртожитків в умовах відключення електроенергії

Львівська політехніка налічує 18 гуртожитків. Цього року у них заселилися близько півтори тисячі студентів. Директор студмістечка Ігор Гельжинський каже, що світло у гуртожитках вимикають щодня.Тому планують закупити генератори.

"Ідуть морози і у нас стоять індивідуальні теплові пункти, які потребують енергії, щоб запустити опалення", — каже директор студмістечка "Львівської політехніки" Ігор Гельжинський.

Також підготовку до зими почали у гуртожитках університету Франка. Там вже придбали 20 генераторів.

"Студенти всі знають графіки відключень, вони вже підлаштувалися, якщо це планові відключення, і можуть підлаштувати свій графік, щоб себе підготувати", — каже голова профкому університету імені Івана Франка Микола Спересенко.

Втім встановили генератори ще не всюди. Катерина та Софія студентки університету Франка. Цього вечора у їхньому гуртожитку планове відключення електроенергії, тому готуються до сесії у їдальні сусіднього гуртожитку, де вже є генератор.

"Пишемо конспекти, слухаємо лекції, переглядаємо матеріали, які у нас є, щоб підготуватися", — каже студентка Катерина Старушенко.

Зараз енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію, тому на Львівщині залишається чинним графік погодинних відключень електроенергії. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Максим Козицький. "Львівобленерго" запровадило дві черги цього графіка та поділило споживачів на три групи.

Читайте також

Як працюють львівські музеї за умови відсутності електроенергії

Каші, соління та сухофрукти: чим варто запастись на випадок блекауту

Джерело