Із 24 січня 2023 року Національний бак України вводить в обіг пам'ятну монету "Василь Кричевський". Вона присвячена 150-річчю від дня народження українського художника архітектора та графіка.

Про це повідомляє пресслужба фінустанови.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з , маса — 12,8 г, діаметр — 31,0 мм, тираж — 30 000 штук. Ребро монети — рифлене.

В Україні вводять в обіг монету до 150-річчя Василя Кричевського — Нацбанк

На аверсі монети на тлі орнаменту, розробленого Василем Кричевським, розміщено напис "Україна", під яким малий Державний Герб України. У центрі стилізоване декоративне "дерево життя", в середині якого номінал — дві гривні.

На реверсі монети — на дзеркальному тлі портрет Василя Кричевського. Праворуч зображено композицію, яка представляє зверху герб УНР, а знизу — головний фасад будинку Полтавського губернського земства, зведеного за проєктом Кричевського. Ліворуч від портрета півколом на дзеркальному тлі написане його ім'я, а праворуч від портрета на матовому тлі роки життя — 1873-1952.

Василь Кричевський працював в архітектурі, малярстві, оформлював книги, театральні вистави і кінофільми. Розробляв дизайн національного герба України, печатки держави, паперових грошей та марок УНР. Знав народну творчість та був обізнаний зі світовим мистецтвом.

Що відомо пам'ятні монети НБУ

НБУ ввів в обіг пам'ятну монету "Архістратиг Михаїл", виготовлену зі срібла. Її номінал 10 грн, а тираж 5 тис. штук. На реверсі зображено архістратига Михаїла, а по колу розміщено напис: "За нас і душі приведених, і сила архістратига Михаїла".

В Україні увійшла до обігу пам'ятна монета номіналом 5 гривень, присвячена Володимирському собору у Києві. Вона стала 51-ою у серії "Пам'ятки архітектури України"

НБУ представив пам’ятну монету "Чорнобиль. Відродження. Ведмідь бурий", яка продовжує серію "Флора і фауна України".

Нацбанк вирішив використовувати пам’ятні монети спеціальних випусків серії "Збройні Сили України" номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків. Вони мають щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських захисників, які зараз на полі бою відстоюють право України на свободу.

В НБУ презентували обігову пам’ятну монету "Сили територіальної оборони Збройних Сил України". Ця монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року, але її реверс — тематичний, присвячений військовослужбовцям Сил територіальної оборони ЗСУ.

Нацбанк ввів в обіг пам’ятну монету на честь ЗСУ, присвячену Силам спеціальних операцій і продовжує серію "Збройні Сили України". Гаслом цього роду військ обрано бойове гасло Святослава Хороброго "Іду на ви! ".

Національний банк представив нову пам’ятну монету, присвячену Військово-Морським Силам ЗСУ. На аверсі зображена емблема Сил спеціальних операцій ЗСУ, праворуч від якої – малий Державний Герб України.

Національний банк України випустив в обіг пам'ятну медаль "Київщина. Міста-героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь". Це друга медаль серії, присвяченої містам-героям

Нацбанк України презентував першу пам’ятну медаль із серії, присвяченої містам-героям. На ній зображені події, які відбувалися у Херсоні

Читайте також

У "Київ Цифровий" проходить опитування про розвиток української мови

Безготівкова оплата у маршрутках: у Київраді пояснили, що для цього потрібно

Президент Фінляндії прибув до Києва

РНБО запровадила санкції проти релігійних діячів, РФ зазнала втрат при спробі наступу на півдні. 335 день війни. Онлайн

Джерело