Компанія з виготовлення віконних та дверних фасадних систем 2014 року мусила їхати з рідної Донеччини. Коли релокувалося на Черкащину, на підприємстві працювали двадцять людей.

Тепер це команда із семисот працівників. Нині експортують вироби до 11 європейських країн, розповів Суспільному керівник компанії Олександр Самсоненко.

Робітник Георгій Пелих збирає вироби: від деталей — до каркасів та скла.

Виготовляють вікна й двері: підприємство з Донеччини переїхало на Черкащину

"Це називається вторинна герметизація пакетів", — пояснив пан Георгій. За його словами, це вже кінцевий результат для склопакета.

За рік до початку антитерористичної операції на сході України в компанії було понад півтори тисячі працівників, розповів керівник Олександр Самсоненко. Втім, все змінила війна.

"Мене з підприємства забрали озброєні люди. Після цього я швидко виїхав, а що трапилося з підприємством? Там інші люди тепер", — пояснив керівник.

Нове приміщення знайшли на Черкащині, розповів комерційний директор компанії пан Олександр. Він теж переїхав із Донеччини.

"Ми починали з повної розрухи, з повної відсутності комунікацій: не було води, світла. Дахи всі були з дірками. Там росли здоровенні дерева. Але почали розвиватися, щороку додавали промислові потужності, розвивали працівників та оформляли офіс", — пояснив комерційний директор.

Ядром компанії є проєктний відділ.

"Тут знаходяться всі основні процеси, які відбуваються в нашій компанії. Плануються в цьому приміщенні, в цьому офісі", — розповів менеджер Ярослав Коваль.

Усі конструкторські розробки втілюють на виробництві. Віконні та дверні системи створюють із нуля.

Збирач Іван Мельниченко на підприємстві працює три роки:

"Ми Україну відновлюємо. Треба, щоб все гарно працювало".

Як розповів керівник підприємства Олександр Самсоненко, вікна нині потрібні Україні, як ніколи. Частину вже відправили до Сум.

"Там, після виходу окупантів, було дуже багато зруйнованих будівель, вікон. Ми виграли тендер та постачали туди свою продукцію", — пояснив керівник компанії.

Намагаються підлаштовуватися під відключення електроенергії.

"Наше обладнання енергомістке. Ми змушені працювати й вночі", — розповів начальник виробництва Руслан Курінний.

Понад шістсот людей нині працюють у команді. Кожен виконує свої функції. Пані Вікторія Пластун працює на одному із завершальних етапів. Жінка упаковує готові вироби.

"Так, щоб воно доїхало і не побилося", — пояснила пакувальниця.

Від початку антитерористичної операції на сході країни на Черкащину переїхало 20 підприємств, а з 24 лютого 2022 – ще тридцять, розповів керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

"Ми намагалися в процесі їхньої релокації, щоб податкові речі, платежі здійснювалися за місцем їхньої попередньої реєстрації задля підтримки тих регіонів. Але, що стосується зайнятості населення, то це досить вагома історія. Це значна частка для того, щоб посилювати нашу економіку", – прокоментував Ігор Табурець.

Олександр Самсоненко розповів: хоч тепер його другий дім — на Черкащині, все ж до Донецького підприємства теж планують повернутися після перемоги України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Черкаський військовий виставив на аукціон свої спортивні медалі, аби придбати антидроновий щит Приготували вісімдесят п’ять тисяч вареників: як родина з Черкас годує захисників

Джерело