Збитки від руйнувань житлового фонду оцінюються у 54 млрд доларів

Станом на грудень 2022 року українській інфраструктурі через війну завдано прямих збитків на суму 137,8 млрд дол. США. З листопада сума збільшилася майже на 2 млрд дол. Дані оприлюднила Київська школа економіки (KSE) в межах проєкту "росія заплатить".

Експерти зазначають, що порівно з обрахунками станом на листопад 2022 року, загальна сума збитків зросла майже на 2 млрд дол. Найбільше зростання збитків повʼязане зі збільшенням втрат від руйнування житлового фонду, закладів освіти та обʼєктів сфер культури, релігії та спорту.

У KSE підрахували збитки, яких росія завдала українській інфраструктурі

Зокрема, збитки від руйнувань житлового фонду оцінюються у 54 млрд дол. (+ 1,5 млрд дол. у грудні). За понад десять місяців війни загалом пошкоджено або зруйновано 149,3 тис. житлових будинків, серед яких 131,4 тис. приватних, 17,5 тис. багатоквартирних та 280 гуртожитків.

Найбільш постраждалими від війни сферами залишаються також інфраструктура, із завданими збитками на 35,6 млрд дол., промисловість та втрати підприємств – 13 млрд дол.

Сума збитків від руйнувань освітніх закладів зросла у грудні на 400 млн дол. і становить 8,6 млрд дол. Внаслідок бойових дій вже пошкоджено або зруйновано понад 3 тис. освітніх закладів, з-поміж них 1,4 тис. – середньої освіти, 865 – дошкільної, 505 – вищої освіти.

Ще на 100 млн дол. зросли збитки, яких через війну завдано закладам сфер культури, спорту та релігії. Наразі вони оцінюються у 2,2 млрд дол. За підсумками грудня 2022 року таких обʼєктів 1327: це 907 закладів культури, 168 спортивних закладів, 157 обʼєктів туризму та 95 релігійних обʼєктів.

Нагадаємо, у Міндовкіллі назвали суму збитків, яких завдала росія природі України.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: 

орда несе безпрецедентні збитки довкіллю – Тимочко.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело