У Кропивницькому, у сквері біля Великої хоральної синагоги на вулиці Чміленка відбувся мітинг-реквієм до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. За підрахунками Суспільному учасниками вшанування стали понад три десятка людей – представники місцевої влади та єврейської громади міста. Головний рабин Кропивницького Дан Закута прочитав молитву.

Пам'ять жертв Голокосту вшановують 27 січня. Цього дня 1945 року солдати Першого Українського фронту визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік Освенцима.

Голова правління єврейської громади Кропивницького Юхим Мармер сказав, що повномасштабна війна в Україні знову зробила тему Голокосту актуальною: "Війна Росії проти України носить етнічний характер – як під час Другої світової війни людей вбивали за те, що вони євреї, так зараз людей вбивають за те , що вони українці, за те, що вони хочуть свою державу мати, жити своїм розумом в своїй державі. Це просто бісить наших імперських сусідів".

До меморіального знаку на території скверу поклали квіти та каміння. Каміння, за однією з версій, зберігає енергетику людини, яка його торкалась. За іншою версією – клімат Ізраїлю не дозволяє вирощувати квіти в достатній кількості, тому пам’ять там традиційно вшановують покладанням каміння, розповів Юхим Мармер.

У Кропивницькому вшанували пам'ять жертв Голокосту

Кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко сказав, що на території Кіровоградської області нацисти вбили понад 13 тисяч євреїв.

Що відомо

Під час Другої світової війни у Кропивницькому розстріляли майже 5 тисяч євреїв. Краєзнавець Олександр Жосан показав Суспільному місця масового розстрілу євреїв.

Читайте також "Хлопці строчать з кулеметів, а ми на машинках". Жительки Новомиргорода шиють амуніцію військовим. В Олександрівці на Кіровоградщині шиють зимові маскувальні костюми для військових. Зафіксовані радість і відчай. У Кропивницькому відкрили благодійну фотовиставку "Залізне ТрО". Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело