Завтра, 28 січня, в православному календарі — день пам’яті Павла Фіваїдійського. Народився в єгипетській країні Фіваїді. Там же, подорослішавши, служив. Вирішив піти в пустелю, де знайшов печеру біля невеликого струмка та прожив на самоті 91 рік. Розмовляв Павло лише з Богом, щоденно молячись.

Перед самою своєю смертю зустрів Антонія, який прийшов до нього, побачивши видіння. Довго розмовляли святі, а потім Павло попрохав Антонія його поховати.

Помер святий у віці 113 років під час молитви. Хоча він і не заснував жодної обителі за своє життя, проте його однодумці зробили це пізніше за нього. Тому Павла часто вважають батьком православного чернецтва.

28 січня — яке церковне свято в православному календарі

В народі 28 січня святкують свято Павлів день.

Церковне свято 28 січня — день пам'яті Іоанна Кущника

Походив він із багатої родини, яка жила в Константинополі. Отримав Іоанн непогану освіту на той час, полюбляв читати духовні книги та вивчати життя святих. Подорослішавши, зрозумів, що мирське життя не для нього.

Якось зустрів він ченця з обителі "Невсипущих", після чого попросив у батьків Святе Письмо і поплив на кораблі до ченців. Довго вмовляв Іоанн постригти його, поки ченці не погодилися. Адже здивував він їх своєю щоденною молитвою та суворою стриманістю.

Минуло шість років і Іоанна здолав диявол, тому чоловік захотів повернутися додому. Його відпустили з обителі, але дорогою він переодягнувся в жебрака і пішов жити в курені поруч із батьківським домом. Батьки свого сина не впізнали, але часто годували бідного чоловіка зі свого столу.

Незабаром сам Господь з'явився перед Іоанном і сказав, що на того чекає швидка смерть. Тоді відкрився святий батькам своїм і одразу помер. Було йому тоді 25 років. Поховали його біля куреня, де він жив, а потім там же побудували церкву.

Прикмети 28 січня

вночі багато зірок на небі — буде щедрий урожай льону;

хмари пливуть з півночі — чекайте на похолодання;

снігурі щебечуть — скоро зміниться погода;

на деревах горобці сидять і не щебечуть — до снігопаду.

Що завтра не можна робити

Краще нікуди не виходити з дому, тому що можна отримати пристріт і потім доведеться шукати оберіг. Не варто також спілкуватися зі своїми недругами, тому що конфлікт може затягнутися. Будьте обережними з незнайомими людьми.

Що можна робити завтра

День краще провести вдома у молитві, щоб біда не прийшла в дім. А ще це день турботи про домашніх тварин і рослин, варто провести і генеральне прибирання в оселі.

Читайте також:

Церковний календар на 2023 рік: великі свята, пости та поминальні дні

Вербна неділя, Великдень, Трійця: коли українці святкуватимуть великі перехідні свята 2023 року

Православний церковний календар на лютий 2023 року: Масниця та початок Великого посту

Джерело