У Полтавській громаді досі не ухвалили програму розвитку житлово-комунального господарства. Це тому, що документи, які подали представники профільного управління, не вирішують поточних проблем міста. Про це Суспільному розповіла депутатка Юлія Городчаніна. Для затвердження програму мають підтримати на профільній постійній комісії, а далі передати на розгляд сесії. Нині депутати розглядають доцільність видатків по кожній зі статей.

Станом на 2 лютого у Полтаві досі не ухвалили програму розвитку житлово-комунального господарства, яка має регулювати утримання доріг, прибирання вулиць та роботу комунальних установ на 2023-й рік.

"Стільки проблем у кожному підприємстві (комунальному – ред.) наразі. І ця програма не пропонує пропозицій, як їх вирішити. А все, що в програмі зазначається – це ремонт поточний доріг, бо капітальний неможливий, ремонт житлового фонду і частково ремонт дитячих майданчиків, шалена сума на утримання вуличної мережі, прибирання міста, жахливі цифри на спил дерев", — каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

У Полтавській ТГ не ухвалена програма розвитку ЖКГ: які наслідки

Перед ухваленням програму мають розглянути на депутатській комісії та виправити усі зауваження. Для цього просили управління ЖКГ надати необхідні документи.

На засідання комісії, яка була запланована на 2 лютого, прийшов заступник начальника міського управління ЖКГ Олександр Попенко. Надати коментарі щодо програми Суспільному він не зміг.

Згідно з документами, які з УЖКГ надали депутатам, на фінансування програми панували закласти понад 556,5 мільйонів гривень. Ці гроші розподілили за п’ятьма розділами. Найбільше грошей передбачали на реконструкцію, ремонт та утримання об’єктів благоустрою – це 451,5 мільйон гривень. Це стосується вулично-дорожньої мережі, електромереж, утримання місць поховань, видалення дерев тощо.

Іще 93 мільйони гривень, згідно з документом, необхідні на внески до статутних капіталів комунальних підприємств. Це закупівля автівок, тракторів, екскаваторів, сміттєвозів та контейнерів для сміття тощо.

Майже 12 мільйонів гривень хотіли спрямувати на утримання та експлуатацію об’єктів ЖКГ – капітальні та поточні ремонти дитмайданчиків, покрівель і водостічних труб будинків, очищення дахів від льоду та витрати на водопровідно-каналізаційне господарство.

На фінансування комунального підприємства "Мрія" треба 300 тисяч гривень. Ця установа надає централізоване водопостачання та водовідведення у селах Гожули та Біологічне Полтавської громади.

Іще майже 50 тисяч гривень, згідно з документами, необхідно для висвітлення діяльності самого управління.

На засіданнях профільної депутатської комісії суму фінансування програми попередньо скоротили до 400 мільйонів гривень. Найбільше видатків – на прибирання громади й утримання доріг, каже Юлія Городчаніна.

"Спочатку було 215 мільйонів, потім 150, наразі депутати залишили лише 49 для того, щоб не зупиняти наразі всю роботу. Підтримуючи базову необхідність виконання робіт, потрібно розробити, що буде далі, щоб знову не закладати 215 мільйонів, а все ж передбачити закупівлю техніки на комунальне підприємство, максимально піти від оцього аутсорсу (робота з підрядниками – ред.), тому що це шалене витрачання коштів", — говорить голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Доки програму не ухвалили, управління не може повноцінно розпоряджатися фінансами.

"Не більшу суму вони можуть витрачати, ніж минулого року у місяць. Але питання, що там частина видатків неможлива все одно навіть при оцій 1/12. По захищених статтях витрат усе стабільно – люди отримуватимуть заробітну плату, але про якісь розвиткові речі не може йти мова. Бо обмежено по сумі фінансування, на яку суму можуть бути укладені договори. І так само не можуть бути додані адреси по ремонтах, бо вони затверджуються у самій програмі. Тобто це таке утримання без розвитку", — додає Юлія Городчаніна.

За словами Юлії Городчаніної, поки не відомо, коли зможуть ухвалити програму з розвитку ЖКГ.

Без цього документа 27 січня депутати уже підтримали проєкт бюджету на 2023-й рік. У ньому загалом передбачили понад 4 мільярди 270 мільйонів гривень доходів та майже стільки ж видатків.

Джерело