А результат Даниленка ще й став другим найкращим в історії України.

Зимовий сезон для українських легкоатлетів продовжився на турнірі в чеській Остраві. Там виступили одразу чотири українці: бігуни Станіслав Коваленко та Данило Даниленко, стрибун у довжину Сергій Нікіфоров.

Першим виявився старт і для однієї з лідерок збірної України в бігових дисциплінах - Вікторія Ткачук заявилася на старт на дистанцію 400 метрів. Перед початком сезону українська бігунка в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт розповіла про зміну тренера - відтепер Ткачук працює з особистим тренером чемпіонки Європи Фемке Бол.

Бігуни Ткачук і Даниленко з особистими рекордами фінішували на подіумі на турнірі Остраві: результат Читайте також: "Увесь минулий рік я тренера не бачила". Українська бігунка Ткачук – про роботу в команді Фемке Бол і сезон-2023

400 метрів у приміщенні - перший виступ для Ткачук на міжнародному турнірі за останні три роки. Востаннє вона змагалася ще в Італії, де посіла шосте місце з результатом 53.53 секунд - її особистий рекорд на той момент. В Остраві ж українка розпочала зимовий сезон з перемоги в своєму забігу, причому оновила свій найкращий особистий результат у кар'єрі.

На фініші час Ткачук склав 52.39 секунд. Свій попередній рекорд у приміщенні на цій дистанції вона покращила одразу на 1.14 секунд.

Стати найшвидшою в Остраві українській бігунці не вдалося. За підсумками результатів двох забігів вона поступилася нідерландці Ліке Клавер та чешці Ладі Вондровій.

Ліке Клавер (Нідерланди) - 51.00 секунд Лада Вондрова (Чехія) - 51.57 сек Вікторія Ткачук (Україна) - 52.39 сек

А ось у чоловічому забігу на 400 метрів Данилові Даниленку взагалі вдалося показати другий найкращий результат в історії України - 46.46 секунд.

Даниленко не лише побив особистий рекорд на 400-метрівці в приміщенні (покращив минулорічний показник в Остраві на 0.21 секунду), але й став автором другого найкращого результату в історії України. Від абсолютного рекорду, який все ще належить Віталію Бутриму (46.45 секунд), Даниленка відділили всього 0.02 секунди!

Результат Даниленка став другим найкращим за підсумками двох забігів. Поступився українець лише нідерландцеві Ісаї Боерсу, який подолав 400-метрівку за 46.36 секунд.

Ісая Боерс (Нідерланди) - 46.36 секунд Данило Даниленко (Україна) - 46.46 сек Матей Кршек (Чехія) - 46.49 сек

Щодо інших українців, то у кроці від подіуму зупинився Сергій Нікіфоров. Український стрибун у довжину показав четвертий результат (7.62 метри), поступившись третьому місцю лише сімома сантиметрами. А ось бігун Станіслав Коваленко пройшов у фінал 60-метрівці, але посів лише восьме місце (6.71 секунди).

Що відомо Вікторія Ткачук у 2022 році стала срібною призеркою чемпіонату Європи-2022 з бігу на 400 метрів з бар’єрами. На фініші вона поступилася лише нідерландці Фемке Бол. Данило Даниленко у 2022 році також змагався на чемпіонаті Європи. Йому не вдалося подолати кваліфікацію - шосте місце у забігу з часом 46.39 секунд. Для Даниленка старт в Остраві став другим у 2023 році. Розпочав сезон український легкоатлет у Нанті - четверте місце (47.49 секунд).