Служба безпеки спільно з ДБР викрила на системній корупції заступника начальника Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України. Посадовець отримував гроші від громадян призивного віку за довідки про непридатність до військової служби.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Зазначається, що за різні суми хабарів посадовець "пропонував" чоловікам ухилитися від проходження строкової військової служби в умовах воєнного стану. Співробітники СБУ задокументували факт вимагання 5 тис. дол. з призовника.

5 тис доларів за призовника. Викрито посадовця Центральної військово-лікарської комісії

"За цю суму службовець обіцяв сприяння у видачі чоловіку висновку комісії про непридатність до військової служби за станом здоров’я з подальшим зняттям з обліку у військкоматі",— йдеться у повідомленні.

Правоохоронці поінформували, що спочатку задокументували факт передачі першої частини неправомірної вигоди у розмірі 2,5 тис. дол. Потому посадовця викрили на робочому місці під час одержання другої частини хабаря.

В СБУ зауважили, що під час обшуків за місцем роботи та вдома, в одному з приватних секторів столиці, правоохоронці виявили великі суми готівки у різній валюті. Сума вилучених коштів еквівалентна понад 5 млн грн. Походження коштів наразі встановлюється.

За ч. 3 Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Що відомо про зловживання службовим становищем у Києві та області

Фахівці Голосіївської окружної прокуратури Києва повідомили про підозру начальниці Управління освіти районної державної адміністрації столиці. Її підозрюють у привласненні бюджетних коштів. Жінка закупила генератори за завищеною ціною.

Двом колишнім чиновникам Київської міськдержадміністрації повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем. Ексначальників управління комунальної власності Києва звинувачують у сприянні незаконній передачі з державної власності 12 об’єктів нерухомості. У переліку будівель — "Жовтневий палац", навчально-спортивна база "Святошин" та готель "Дружба".

Двом колишнім чиновникам КМДА повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем. Як повідомили в ОГПУ, ексначальників управління комунальної власності Києва звинувачують у сприянні незаконній передачі з державної власності 12 об’єктів нерухомості.

У Києві судитимуть чиновників Подільської РДА та підрядника, які привласнили кошти на благоустрій Андріївського узвозу та реконструкції дитсадка

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою співвласнику недобудови. Його спільно з чинним мером одного з населених пунктів Київської області підозрюють у завданні понад 8,7 млн грн збитків територіальній громаді.

Прокурори Києво-Святошинської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов’язків голови однієї з сільських рад Бучанського району Київщини. Його підозрюють у незаконному виділенні землі у приватну власність.

Ексдиректору та посадовцю комунального підприємства Василькова на Київщині повідомили про підозру за фактом розтрати бюджетних коштів. Через змову керівника і підлеглого бюджет громади втратив 800 тис. гривень.

Голові сільради у Макарівському районі Київської області повідомлено про підозру у розтраті більше 400 тисяч гривень під час ремонту дороги. Роботи в повному обсязі не були виконані, але підозрювана підписала акт та довідку про вартість будівельних робіт з недостовірною інформацію.

Читайте також

Продукти для ЗСУ: Ексзаступника Резнікова Шаповалова взяли під варту із заставою в 400 млн

Привласнення 40 млрд грн "Укрнафти" і "Укртатнафти". Фігурантка провадження отримала підозру

У Києві керівник псевдоблагодійного фонду ошукав близько 80 громадян

Саміт Україна-ЄС в Києві, Procter&Gamble внесли у список спонсорів війни. 345 день війни. Онлайн

Джерело