Міноборони Китаю запустило регулярне військове патрулювання зони Південно-Китайського моря, де розташовані нафтогазові родовища російських компаній. Йдеться про економічну зону В’єтнаму.

Китай оголосив “своєю юрисдикцією” і взяв під контроль іноземні родовища Росії

Як повідомляє Reuters із посиланням на дані стеження за суднами в морі, з січня 2022 року китайські військові кораблі щонайменше 40 разів заходили безпосередньо до розвідувальних блоків, які перебувають у винятковій економічній зоні В’єтнаму і керуються “Зарубіжнафтою” та “Газпромом”. obozrevatel.com

Йдеться про блоки 06-01, де “Зарубіжнафта” є акціонером і оператором, а також блоки 05-03, часткою в яких володіє “Газпром”. Китай здійснює патрулювання в зоні своєї юрисдикції, пояснив ситуацію Reuters офіційний представник МЗС КНР.

Родовища, де працюють російські корпорації, перебувають в акваторії так званої “дев’ятипунктирної лінії” – зоні, яка є частиною територіальних претензій Пекіна в Південно-Китайському морі з кінця 1940-х років.

Як заявив офіційний представник китайського МЗС, військові кораблі діють у суворій відповідності до міжнародного законодавства. Водночас дипломат наголосив, що йому невідомо, щоб патрулі заходили безпосередньо на територію об’єктів російських компаній.

Блоки, що потрапили під військове патрулювання, розташовані на відстані 630 морських миль від китайського острова Хайнань. За даними Reuters, на об’єкти “Зарубіжнафти” китайські кораблі почали заходити в листопаді, а всього минулого року 34 рази проходили одним і тим самим маршрутом, щоразу прямуючи до акваторії, де працюють російські компанії.

“Китай прагне затвердити свою юрисдикцію та права на шельфові енергетичні ресурси й використати (сили) берегової охорони, щоб чинити тиск на країни регіону”, – говорить Єн Сторі, старший науковий співробітник ISEAS-Yusof Ishak Institute у Сінгапурі.

Джерело