У Львові відбувається серія тренінгів для сімейних лікарів — вчать швидкому тестуванню на ВІЛ/СНІД. Також навчають спростовувати міфи, що стосуються ВІЛ. Як розповів Суспільному заступник керівника міського управління охорони здоров’я Назарій Колачинський, до серії тренінгів залучать всіх львівських лікарів первинної ланки, зокрема, сімейних.

Як правильно зробити швидкий тест на ВІЛ навчається одна із груп львівських сімейних лікарів. Серед них — Андрій Ліщинський. Чоловік працює сімейним лікарем у амбулаторії Князя Лева.

"Важливо знати стани при яких можливий ВІЛ. Є певний перелік хвороб, що можуть натякнути на те, що в людини є ВІЛ . І так само групи ризику — при яких можливо заразитися вірусом імунодифіциту, набагато легше, якщо знати, хто в цій групі ризику", — говорить сімейний лікар Андрій Ліщинський.

У Львові сімейних лікарів вчать швидкому тестуванню на ВІЛ

Також медиків вчать, як правильно розмовляти із пацієнтами про важливість тестування. Окрім того, розповідає голова спілки "Твій сімейний лікар" Оксана Мусієнко, потрібно розвіювати міфи про ВІЛ.

"Є два аспекти: стигма в українському суспільстві, яка точно поки що дуже виражена. І ще стигма серед лікарства. Через, можливо, неповне усвідомлення, що це за хвороба, як вона проявляється, які сучасні методи її лікування", — каже голова спілки "Твій сімейний лікар" Оксана Мусієнко.

Розказати про свій досвід виявлення ВІЛ/СНІДУ прийшла Жаннета Матвейко. Про діагноз вона дізналась понад 10 років тому. Тоді у жінки виявили недугу на 4-й стадії.

"Я на той час переживала страх. Просто все зупинилося. Здавалося, що жити немає сенсу. Я не знала, як себе поводити з дітьми, як я можу наразити їх на небезпеку. А якби в той час вже була підготовка сімейних лікарів, оточення близьких, де я могла би прийти, як до священника, до психолога так і до свого сімейного лікаря, то я би відкривалася і на ранній стадії мені допомогли", — розповідає пацієнтка із ВІЛ-позитивним статусом Жаннета Матвейко.

Загалом охопити таким навчанням мають усіх лікарів первинної ланки міста, зокрема сімейних. Це понад 550 медиків, і саме вони зможуть збільшити кількість тестувань своїх пацієнтів, каже заступник керівника міського управління охорони здоров’я Назарій

"Протягом минулого року лікарі первинної ланки зробили 3700 тестів на ВІЛ /СНІД. А за цей рік вже 100 лікарів пройшли навчання, і ми вже маємо 7000 зроблених тестів на ВІЛ /СНІД. Питання профілактики саме в тому, що ми виявляємо інфікованих людей і скеровуємо на отримування відповідного лікування. Тобто, ми вже в два рази більше зробили роботи. І ті випадки, що були виявлені, вже ці люди отримують допомогу і ми вже припиняємо поширення хвороби", — каже заступник керівника міського управління охорони здоров'я Назарій Клдачинський.

Навчання відбуваються у межах проєкту "HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні", фінансують його благодійники. Навчаються сімейні лікарі у невеликих групах до 20 людей. Триватимуть такі тренінги у Львові до кінця травня.

Читайте також

ВІЛ-позитивний статус та COVID-19. Історія львів'янки

Джерело