У селі Пологи, що на Полтавщині, відкрили меморіальну дошку на честь загиблого військового Вадима Мотієнка. 20-річний воїн загинув рівно рік тому у Маріуполі, розповіла Суспільному його мати Людмила Мотієнко. Дошку встановили на фасаді школи, де вчився боєць.

30 березня у селі Пологи Новосанжарської громади, відкрили меморіальну дошку, присвяченому полеглому воїну.

На Полтавщині встановили меморіальну дошку у пам’ять про загиблого воїна Вадима Мотієнка

"Я йому подзвонила, казала, що він строковик, його повинні вивезти з Маріуполя, але він сказав: «Мамо, а хто буде захищати країну?». Я на нього так кричала. Він: «Мамо, все. Я залишаюсь тут». Одразу він охороняв військову частину. Було приміщення, будинок. Він лазив аж на дев’ятиповерхівку, щоб піймати (зв'язок – ред.), сказати: «У мене все добре». Я, як зрозуміла, що і як, я казала: «Не треба мені більш ніяких дзвінків, смайлик, що ти живий – і все». А тоді подзвонив, каже: «Частину розбомбили, перевели на «Азовсталь». Все буде добре", — каже мама Вадима Мотієнка Людмила Мотієнко.

Меморіальну дошку у Пологівській гімназії встановили до річниці загибелі Вадима. 20-річний воїн поліг минулого року у Маріуполі.

" Восени 2020-го року був призваний на військову строкову службу на 18 місяців. Тобто якщо підрахувати, то у 2022-му році навесні він мав би демобілізуватись. Для подальшого проходження служби направлений до Маріуполя до одного з підрозділів Національної гвардії України", — говорить начальник відділу Полтавського райцентру комплектування Олександр Пиляй.

У дев’ятирічній школі Вадим навчався із шостого до дев’ятого класу. На відкриття дошки прийшли, зокрема, і його однокласники.

"Ми вчилися разом з першого класу, були однокласниками. Навчався гарно. На те, що був спроможний, він все робив. Навіть якщо щось у нього не виходило, то не було у нього такого, щоб кинув, почав психувати чи ще щось. У мене був «дембель», списалися. Я поцікавився, коли йому іти на «дембель», то він відповів, що вже теж скоро", — каже однокласник Вадима Мотієнка Ростислав Малушенко.

"Вадим був спортивним хлопчиком таким. І от коли ми поїхали в Нові Санжари на змагання з легкої атлетики, в нього була висока температура. Він не відмовився від участі, а навпаки, казав: «Ні, я не можу підвести». І от надворі спекотно, він біг у шапці. І от у мене викладачі-колеги питають: «Хто то в тебе такий іде? Широкими кроками?» Тобто він з усієї сили намагався якось дістатися до фінішу. Мабуть, і місце якесь завоювали", — каже вчителька фізкультури Вадима Мотієнка Марія Єфанова.

Вадим Мотієнко нагороджений посмертно орденом "За мужність" III ступеня. Поховали його 28 грудня 2022 року у Горішніх Плавнях.

Читайте також Передали сім’ї орден та відкрили меморіальну дошку: як на Полтавщині вшанували двох полеглих воїнів У Полтаві відкрили виставку робіт загиблого викладача художньої школи Святослава Пашинського

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Джерело