Хлопці вже майже 9 років допомагають армії й цивільним

Евакуація людей, збір необхідного устаткування для захисників України та підтримка тих, хто опинився у критичних умовах у зоні військових дій. Все це робота Капеланського батальйону "Маріуполь". Його екіпажі щоденно виїздять до "гарячих точок", щоб робити свій внесок у перемогу України.



Початок звичайного робочого дня на одному зі складів капеланського батальйону. Ці хлопці зорганізувалися ще на початку війни на Донбасі. Вже майже 9 років допомагають армії й цивільним.

Як капеланський батальйон

"Наша головна робота – це військові, але, звичайно, десь 50% наших сил ми допомагаємо цивільним, які на лінії фронту, на нулі, живуть у підвалах. Якщо ви поїдете по всього "гарячому" фронту, особливо тут – південний фронт, то у кожному селищі нас добре знають", – каже керівник Капеланського батальйону "Маріуполь" Геннадій Мохненко.

Батальйон був створений у Маріуполі. Після початку повномасштабного вторгнення та окупації місто довелося залишити. Нині у складі батальйону працюють кілька десятків екіпажів.

"Більша частина маріупольці, але ж до нас приєдналися вже багато хлопців, які допомагали, як волонтери, але ж зараз вони, як помічники капеланів, вони не мають священицького сану, але, допомагають по фронту", – додав Геннадій Мохненко.

Помічник капелана Валерій розповідає: "Ось цей коптер, "Мавік-3" – це найактуальніша версія, яку зараз використовують наші військові, тому що вона така доступна й в неї є дуже хороша камера, і сьогодні ми цей коптер повеземо на Донбас".

Разом з одним із капеланських екіпажів рушаємо до "сірої зони" поблизу Запоріжжя.

"Наша робота – підтримати їх. Підтримати морально, щоб підтримати їх їжею, водою. Веземо і мед, і подарунки, і їжу, і памперси", – пояснив капелан Капеланського батальйону "Маріуполь" Андрій.

Прямуємо до села Приморське. Воно розташоване за десять кілометрів від лінії фронту. Більшість місцевих жителів звідси виїхали. Ті, хто залишився, живуть під постійними обстрілами. Кажуть, останнім часом особливо страшно виживати під авіаударами.

"Підлітають, стріляють і відлітають. Літак підлітає, їх дуже чутно, коли стріляють, коли підлітають та летят назад", – зазначив житель Приморського Валентин.

Жителька Приморського Інна зауважила: "Мабуть ми створюємо велику загрозу нашими курами та качками, а так ми не знаємо, що ми зробили поганого".

63-річна Ольга Анатоліївна з чоловіком та онукою живе у підвалі. Каже, виходить, лише, щоб отримати гуманітарну допомогу.

"Важко, жити важко. Тому що сьогодні бахнуло, і серце вже обривається. Таблетки п'ємо. У підвал ховаємося, там ліжка поставили, подушки і харчі позаносили туди", – наголосила жителька Приморського Ольга Анатоліївна.

Попри небезпеку в селі залишилося багато родин із дітьми. Юлія, мати чотирьох малюків, полишати свою оселю відмовляється.

"А куди? От Запоріжжя як обстрілюють. Куди? Тут хоч вдома, рідні стіни. Поки тут, а якщо буде страшно, будемо їхати. Дай Бог, щоб не зайшли сюди вони", – зазначила жителька Приморського Юлія.

Їхати з села не хоче й Євгенія – мати трирічної доньки.

"Кому ми треба? Побули ми у місті у тітки. Все рівно, багатоквартирній будинок. Там страшніше, там ракета прилітає, висипається весь під'їзд, тут якщо прилітає – ну вікон немає, ну кришу зніме, все, все рівно тут в себе вдома", – сказала жителька Приморського Євгенія.

Коли у селі з'являється світло та зв’язок, тутешні школярі можуть завантажити навчальні завдання на телефон. П'ятикласниця Валентина каже, що намагається не пропускати жодного уроку.

"Математика, українська мова, зарубіжна література, українська література, природа, фізра. У нас більше всі фізру люблять, і працю, у нас праця завжди всім подобається", – розповіла жителька Приморського Валентина.

Окремі подарунки та продуктові набори від капеланського батальйону саме для місцевих дітей. А ще, корми для тутешніх тваринок, яких покинули господарі. У капеланському батальйоні запевняють, що і надалі допомагатимуть мешканцям "сірої зони". Але не втомлюються закликають людей евакуюватися у безпечні регіони. З виїздом обіцяють допомогти швидко.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Авдіївка в "червоній зоні" – що це означає та що буде з людьми, які там залишилися – Віталій Барабаш.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело