Українські сили 23 березня оприлюднили футаж російського протибатарейного радара «ЗООПАРК-1М», який ліквідували в Донецькій зоні. Загалом, Росія втратила щонайменше шість радіолакційних комплексів і, ймовірно, лише дуже обмежена кількість залишилася в Україні.

Про це Міністерство оборони Великої Британії повідомляє у щоденному огляді.

Як зазначають у розвідці, таких систем порівняно небагато, але вони мають помітний вплив на полі бою. Зокрема, дозволяють командирам швидко знаходити та вражати ворожу артилерію.

ЗСУ знищили щонаймеше 6 рідкісних радіолокаційних комплексів окупантів - британська розвідка

"Однак, оскільки вони мають активний електромагнітний підпис, вони вразливі до виявлення та знищення. Росія втратила щонайменше шість ZOOPARK-1M і, ймовірно, лише дуже обмежена кількість залишилася в Україні", - йдеться у звіті.

В огляді також кажуть, що відновлення парку контрбатарейних радарів, ймовірно, є ключовим пріоритетом для обох сторін, але Росія, ймовірно, матиме труднощі, оскільки системи залежать від поставок високотехнологічної електроніки, які були перервані санкціями.

Напередодні стало відомо, щ від початку повномасштабної війни проти України Росія втратила щонайменше 23 ударних гелікоптери Ка-52. Це становить понад 25% нинішнього парку російських військово-повітряних сил із 90 Ка-52.  

Читайте також:

  • У ЗСУ розповіли, чому в окупантів зменшився запас "Калібрів" у Чорному морі
  • У КНДР страчують громадян за поширення південнокорейських відео - Reuters
  • Путін боїться відправляти нещодавно мобілізованих на фронт: в ISW пояснили чому

Джерело