Мобілізацію в Україні продовжили вп’яте з початку масштабного російського вторгнення. 2 травня її продовжили ще на 90 діб – з 20 травня до 18 серпня 2023 року.

Скільки ще триватиме мобілізація в Україні та хто має право на “бронь” під час воєнного стану: роз’яснення


У період дії воєнного стану мобілізації до армії підлягають усі чоловіки призовного віку (18-60 років), проте є винятки, зокрема “заброньовані” працівники критично важливих компаній та органів державної влади. Докладніше розповідає OBOZREVATEL.

Кого з чоловіків не призовуть до армії

Порядок бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають примусовій мобілізації, визначено законом № 3543. У ньому визначено перелік працівників, які можуть бути заброньовані.

Згідно із законом, бронь може поширюватися на:

– чоловіків, які працюють на критично важливих підприємствах чи організаціях (наприклад, які займаються виготовленням товарів або надають послуги оборонного призначення для потреб ЗСУ),

– співробітників органів державної влади, місцевого самоврядування, якщо їхня робота необхідна для забезпечення цих органів в особливий період,

– працівників підприємств, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення України під час війни.

Депутати Верховної Ради не підлягають мобілізації на період своєї каденції навіть без бронювання. Проте депутати місцевих рад мобілізації підлягають, бронювання на них не розповсюджується, пояснив у коментарі “РБК-Україна” адвокат Станіслав Польовий.

Бронюванням займаються компанії, де працюють військовозобов’язані.

Також до Збройних сил України не можуть примусово мобілізувати чоловіків, визнаних непридатними до служби за станом здоров’я або віком, а також тих, хто доглядає осіб, які потребують постійної турботи.

Джерело