Завтра, 29 травня, в православному календарі день пам’яті преподобного Феодора. Народився преподобний в Єгипті в знатній і багатій родині. В отроцтві зрозумів, що мирське життя йому не підходить, тому пішов подвизатися в монастирі. Пізніше жив в Тавеннській обителі зі святим Пахомієм. Про це дізналася мати Феодора і прийшла до сина, просити його повернутися додому. Феодор відмовився, тому мати сама залишилася жити в монастирі. Пізніше до них приєднався і ще один син. Феодор був наставником монастиря до своєї смерті 368 року.

Церковне свято 29 травня — день пам'яті преподобного Єфрема

Народився він 1492 року і ще в юних роках покинув батьківський дім, щоб подвизатися в монастирі і стати ченцем. Згодом прийшли за ним мати з батьком і вмовляли вернутися додому. Але він порадив їм також навернутися в чернецтво.

Коли виповнилося Єфрему 25 років, прийняв він постриг, а пізніше пішов в самітне місце, де жив, молився і робив різні подвиги. Незабаром про відлюдника почули люди і почали стікатися до нього звідусіль. На їхнє прохання заснував там Єфрем священну обитель, в якій був настоятелем. Помер у віці 80 років.

29 травня — яке церковне свято в православному календарі

Прикмети 29 травня

  • Вже відцвіла черемха — більше не буде холодів.
  • Почути грім — добре вродить пшениця.
  • Ще не зацвіла горобина — осінь буде посушливою.

Що завтра не можна робити

Народні порір'я кажуть, що цього дня краще не користуватися ложками, тому що можна накликати на себе біду. Також не залишайте після себе недоїдки, а якщо щось не доїли, то віддайте птахам. Незаміжнім дівчатам забороняли носити одяг червоного кольору.

Що можна робити завтра

Традиційного цього дня готували кашу — пшеничну, ячмінну, гречану. Додавали обов'язково масло, а потім читали над стравою молитви, щоб добре жилося. Кашою обов'язково пригощали знайомих, сусідів.

Читайте також:

  • Трійця 2023 року: коли святкуємо Зелені свята, традиції і сильна молитва

Джерело