Інспектори зобов’язали Новицьку сільську раду вжити вичерпних заходів щодо ліквідації сміттєзвалищ.
 
Про це пише “Галицький кореспондент”, посилаючись на Державну екологічну інспекцію Карпатського округу.
 
Державна екологічна інспекція Карпатського округу здійснила розгляд звернення громадянина з приводу можливих порушень вимог законодавства про відходи, водного та земельного законодавства на території Новицької сільської ради Калуського району Івано-Франківської області.
 
Під час здійснення заходу, спрямованого на запобігання та виявлення адміністративних правопорушень, виявили несанкціоновані звалища відходів на території Новицької сільської ради, а саме: в посадці зелених насаджень розташоване звалище будівельних та побутових відходів площею 15 кв. м та висотою 1,2 м. Також зафіксували засмічення річки Бережниця залишками рослинності та пластиковою тарою протяжністю 12 метрів.
 
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища зобов’язали Новицьку сільську раду вжити вичерпних заходів щодо ліквідації зазначених сміттєзвалищ.
 
“У разі невжиття заходів будуть застосовані відповідні заходи впливу”, – йдеться в дописі.
 
Державна екологічна інспекція Карпатського округу нагадує органам місцевого самоврядування, що відповідно до ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень виконавчих органів сільських, селищних та міських рад належать повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, зокрема делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства, використанням і охороною природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.
 
Статтею 9 Закону України «Про відходи» визначено, що територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об’єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи). У ст.12 Закону України «Про відходи» визначені повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, зокрема здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території.
Річку на Прикарпатті завалили будівельними відходами та пластиком (ФОТО)
Річку на Прикарпатті завалили будівельними відходами та пластиком (ФОТО)

Джерело