На Рівненщині працівники Служби порятунку в суху теплу погоду майже щодня проводять рейди з виявлення паліїв сухостою і сміття. З початку 2023 року вони здійснили 88 таких перевірок, повідомили у пресслужбі. На одному з таких рейдів побувало Суспільне.

Головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій ДСНС області Олександр Соловей разом з колегами прибули перевірити задимлене сміттєзвалище у селі Ставки Городоцької тергромади.

"Тут є незначне задимлення, цю інформацію передамо голові територіальної громади. Наразі бачимо, що з нами поряд працює техніка, яка загортає сміття шаром землі для того, щоб надалі не горіло", — пояснив він кореспондентам Суспільному.

Виявити на місці або знайти свідків: як на Рівненщині проходять рейди на паліїв сухостою

Рейди з виявлення паліїв сухостою та сміття у межах Рівненського району фахівці ДСНС у спекотну погоду проводять майже щодня. Але знайти їх, зі слів Олександра Солов'я, вдається не завжди.

"Щоб скласти протокол, треба зафіксувати факт навмисного знищення чи пошкодження майна, або випалювання сміття, сухої рослинності. Або потрібно, щоб людина, яка вчинила підпал і залишила місце події, потім зізналася в цьому чи були свідки, які підтвердили б, що дійсно бачили людину, яка підпалила сміття і залишила його без нагляду", — пояснив головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій ДСНС в області.

Для моніторингу рятувальники також залучають квадрокоптер. Це дає можливість обстежити місця, куди транспортом не дістатися, пояснив оператор дрона Вадим Парфьонов:

"Можемо на певну відстань відлетіти і, якщо є якесь загоряння — вже точно будемо знати і під'їдемо максимально близько, щоб його побачити і зафіксувати".

Окрім того, що підпали сухостою завдають шкоди екосистемі, вони також можуть спричинити загоряння прилеглих будинків, зауважив Олександр Соловей:

"Інколи буває, що вогонь під поривом вітру по траві перекидається на приватні домогосподарства. А людина під час розмови зізнається, що хотіла просто випалити пасовище, щоб на другий рік був сінокіс, але не врахувала сили вітру — і вогонь перекинувся на сусідню будівлю".

Спалювання сухостою заборонене законодавством України. За такі самовільні дії передбачений штраф до 5 100 гривень, при повторному складанні адмінпротоколу — сума зростає у двічі, повідомив Олександр Соловей.

За даними головного інспектора відділу запобігання надзвичайних ситуацій служби порятунку в області, з початку 2023 року інспектори ДСНС здійснили 88 рейдів, провели 250 профілактичних бесід та склали два протоколи. У 2022 році таких протоколів було 13.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело