Президент США Джо Байден скасує мито на українську сталь та сталь із ЄС, для виготовлення якої використовували українську сировину, у розмірі 25% ще на один рік.

Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Зазначається, що за допомогою цього Україна зможе продавати свою сталь на одному з найбільших ринків – США.

Байден зробив масштабний крок, який дав поштовх українському виробництву сталі: що відомо

"Також рішення звільнити від мита сталь із ЄС, яке виготовили з української сировини, підштовхує європейські компанії до купівлі української продукції. Протягом цього року ми пояснювали партнерам, що головний спосіб відновити українську металургію – це інтегрувати її у виробничі ланцюжки до ЄС та США", - вказано у повідомленні.

Крім того, Україна продовжує співпрацювати із ЄС щодо інтеграції ринків сталі.

"Автономні торгові заходи ЄС, подовжені на рік 25 травня, передбачають звільнення української сталі від сплати антидемпінгових та захисних мит. Крім того, в рамках промислового діалогу Україна-ЄС розпочато окремий діалог зі сталі, який включає виробників сталі", - кажуть у Мінекономіки.

Додається, що виробництво сталі в Україні у першому кварталі 2023 року було на 66,22% менше, ніж у першому кварталі 2022 року – 1,23 млн тонн проти 3,6 млн тонн відповідно.

Нагадаємо, рішення президента США Байдена минулого місяця допомогти Україні отримати винищувачі F-16 стало ще одним перетином так званої російської червоної лінії, яка, за словами Володимира Путіна, змінить війну та втягне Вашингтон і Москву в прямий конфлікт.

Читайте також:

 

Джерело