У Чернівецькій області укриття можуть вмістити чверть населення. В середньому по областях цей показник нижчий й складає 10-12%. Область отримає субвенцію на ремонт дев'яти укриттів. Також розглядає можливість купити мобільні укриття.

Про це на брифінгу 2 червня сказав начальник управління цивільного захисту населення ОВА Олексій Гайдай.

За його словами, якщо враховувати найпростіші укриття, наприклад, підвал власного будинку, то вони можуть вмістити половину населення області.

На Буковині укриття можуть вмістити чверть населення: в ОВА розглядають можливість купити мобільні укриття

Наприкінці травня з держбюджету для області виділили 25 мільйонів гривень субвенції на облаштування захисних споруд цивільного захисту. Відтак на засіданні робочої комісії визначили дев'ять пріоритетних об’єктів, які відремонтують.

Також до 5 червня область має прозвітувати міністерству внутрішніх справ про стан захисних споруд цивільного захисту й підготувати доповідь про відчинені та зачинені захисні споруди.

"В першу чергу приділяється увага місту Чернівці та захисним спорудам з найбільшими площами, де є можливість укритись великий кількості населення. До кожного керівника буде оголошено вимоги до захисної споруди. Якщо він миттєво усуває недоліки, то який зміст його притягувати до відповідальності", — каже Гайдай.

Окрім цього, в ОВА планують провести повторну перевірку укриттів у Чернівцях, аби збільшити фонд захисних споруд. Визначатимуть пропущені паркінги та інші підземні простори, аби наростити фонд захисних споруд у місті до 100% від потреб населення.

Про можливість встановлення мобільних укриттів

В ОВА отримали дві комерційні пропозиції від підприємств, які розробили тимчасові мобільні криття.

"Найменше коштує 2,5 мільйони гривень, більші — до 8 мільйонів гривень, залежить від місткості. Є на 20 людей, на 50. Якщо ми визначимося, що вони ефективні та сертифіковані, ставитимемо питання про фінансування. Але якщо розглянути питання доцільності, то краще провести роботу з нарощування наявних укриттів по місту і додатково поставити на облік подвійного призначення, а потім розглядати питання придбання", — каже Гайдай.

Розробники передбачили два види мобільних укриттів: для зупинок громадського транспорту та універсальні. Останні можна встановлювати, наприклад, в закладах освіти, де не вистачає укриття, або які працюють у дві зміни чи уклали договір про використання укриття в інших будівлях.

Що відомо про укриття у Чернівецькій області Станом на 2 червня в області обліковується 1785 захисних споруд: сховища, протирадіаційні споруди та найпростіші укриття, де можуть укриватися люди. Кожне шосте укриття, яке реєстрували в області, непридатне.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело