Науковці Абердинського університету у Великій Британії виявили, що карантин через COVID-19 схожий на тюремне ув'язнення за своїм впливом на пам'ять людини.

Дослідження опублікували в журналі PLOS One.

В експерименті було проаналізовано відповіді на опитування 2022 року, у якому 277 учасників попросили зіставити події з роками, у які вони відбулися у період від 2016 до 2022 року.

Ізоляція через COVID-19 мала такий самий вплив на пам'ять, як і тюремне ув'язнення: дослідження

Людей запитували про те, коли відбулися важливі події новин. Зокрема, учасники мали сказати, коли було гучне інтерв'ю принца Гаррі і Меган Маркл за участю Опри, коли Дональда Трампа заблокували в соцмережах або смерть Джорджа Флойда. Вони також заповнили анкету про своє психічне здоров'я.

У той час, як далекі спогади містили більше помилок, дослідники виявили, що людям не вистачає здібностей згадувати події 2021 року. Деякі респонденти навіть зіставили події із подіями трьох-чотирирічної давнини.

За словами вчених, подібне відбувається із ув'язненими, які втрачають здатність відстежувати перебіг часу.

"Соціальна ізоляція, спричинена COVID-19, значно вплинула на діяльність та емоції людей, і попередні дослідження показали, що пандемія викликала спотворення у сприйнятті часу", - прокоментував професор Абердинського університету.

Нагадаємо, вчені вперше виростили сало "у пробірці". Можливість отримання штучного м'яса обіцяє забезпечити людство смачним та корисним продуктом без збитків для довкілля та знищення тварин.

Читайте також:

  • Перша в історії пряма трансляція з Марса: де та коли дивитися
  • Безпілотник "знищив" оператора під керівництвом штучного інтелекту
  • Через 111 років: серед уламків "Титаніка" знайшли втрачене намисто - відео

Джерело