Хмельницька обласна військова адміністрація розпочинає перевірки доступності до сховищ під час повітряних тривог. Про це Суспільному розповів перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін. За його словами, доступ до всіх укриттів має бути безперешкодним та цілодобовим. Іншої думки Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

"Де укриття і як туди потрапити?": журналістська перевірка

Сьогодні, другого червня, близько третьої ночі, коли пролунав сигнал повітряної тривоги, кореспонденти Суспільного вирішили перевірити доступність найпростіших укриттів під будинками, і тих, що позначені на інтерактивній карті області.

Катерина Шевчук та Діана Колесник намагалися потрапити у найпростіші сховища під двома багатоповерхівками на вулицях Перемоги та Зарічанській. Окрім нас, ми не помітили охочих під час тривоги спуститись у підвали, кажуть наші кореспондентки.

Чи є куди сховатись у Хмельницькому під час повітряної тривоги

"До укриття мені потрібно спуститися з другого поверху. Воно розташоване в нас у будинку. Укриття зачинене. Де ключ, я не знаю. Як сюди потрапити — теж не знаю", — розповідає Діана Колесник.

"Спустилась я з дитиною до підвалу. Там висить колодка, ключа немає", — говорить Катерина Шевчук.

Натомість у центральній частині міста в укриттях, позначених на інтерактивній карті, було відчинено і, порівняно, людно. У цьому пересвідчилася наша кореспондентка Світлана Поробок.

Повітряна тривога проти ночі другого червня закінчилася за півтори години. Цього разу небезпека Хмельницьку громаду оминула.

Закриті під час тривоги укриття: що каже місцева влада

Хмельницька обласна військова адміністрація розпочне перевірку доступності до сховищ під час повітряних тривог. Сьогодні відповідне рішення прийнято комісією ТЕБ і НС, каже перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

"Наголошую, під час повітряної тривоги жителям області має бути безперешкодний та цілодобовий доступ до всіх визначених укриттів", — сказав Тюрін.

У Хмельницькій міській громаді існує 65 сховищ на підприємствах та чотири протирадіаційні укриття, каже Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Та додає: єдиного правильного рішення для роботи укриттів у теперішніх умовах воєнного стану немає.

"Як на мене, найпростіше популістично заявити, що всі укриття мають бути відкриті цілодобово. Ми це зробили навесні 2022 року. Я карав, притягував до дисциплінарної відповідальності, депреміював керівників, укриття яких були закриті навесні 2022 року. В результаті це призвело до того, що в багатьох укриттях з’явився соціальний елемент. Побили, потрощили всі лампочки, повиривали кабель, напаскудили, причому, в прямому сенсі цього слова. На мою думку, укриття має бути обов’язково відкритим під час повітряної тривоги. І багато будинків для себе такі алгоритми сформували. Коли укриття закривалось, ключик був у відповідального, якого визначали самі мешканців будинків. І він у випадку повітряної тривоги йшов і відкривав укриття, туди можна було заходити", — говорить Олександр Симчишин.

За номером телефону +38 (0382) 762 134, який розмістила для звернень Хмельницька ОВА, розповіли: "Населення укривається в нас в найпростіших укриттях. Це можуть бути підвали, сховища, підземні переходи. В переважній більшості ви маєте сховатись в підвалі. Якщо підвал закритий, ви маєте сконтактувати з вашою обслуговуючою організацією щодо забезпечення укриття. Вони мають його привести до ладу, поприбирати, провести світло. І ви маєте безпечно зайти туди під час повітряної тривоги".

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Джерело