Адміністрація Джо Байдена прагне залучити Росію до столу переговорів для обговорення контролю над ядерною зброєю після того, як Володимир Путін призупинив участь Росії в угоді на початку цього року.

Про це пише CNN

У п’ятницю, 2 червня, США поєднають важливу промову радника з національної безпеки Джейка Саллівана з кроком щодо приховування інформації від Росії, яка була б передана в рамках ключової угоди про контроль над ядерними озброєннями між двома країнами.

“Для танго потрібні двоє”: Байден прагне залучити Росію до “столу ядерних переговорів”

“Ми сподіваємося, що загалом така комунікація, яку ми ведемо через цю промову, контрзаходи та будь-які потенційні двосторонні подальші дії, призведуть до обговорення”, — сказав журналістам високопоставлений чиновник адміністрації та додав: “Звичайно, для танго потрібні двоє”.

Чиновник сказав, що адміністрація Байдена готова вести переговори з Росією без попередніх умов.

Контрзаходи, які США запроваджують 2 червня, включають: відмову США від повідомлень відповідно до договору, таких як місцезнаходження ракет і пускових установок, включених до договору, і деяких повсякденних повідомлень про рух ядерних сил США.

Державний департамент у четвер, 1 червня, висловив готовність США скасувати вжиті дії, якщо Росія повернеться до виконання умов договору.

Зусилля адміністрації Байдена зосередитися на нерозповсюдженні ядерної зброї відбуваються в той момент, коли деякі законодавці-республіканці закликали адміністрацію оцінити поточні та заплановані ядерні сили США. Наразі Сполучені Штати не робили жодних заяв про зміну розміру своїх ядерних сил.

Нагадаємо, у лютому Путін оголосив, що він призупинить участь РФ у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Йдеться про обмеження ядерних озброєнь.

Про це він заявив 21 лютого у посланні до Федеральних зборів РФ.

Договір обмежує кількість розгорнутої міжконтинентальної ядерної зброї, яку можуть мати як США, так і Росія. Востаннє його було продовжено на початку 2021 року на п’ять років, тобто двом сторонам незабаром доведеться розпочати переговори щодо іншої угоди про контроль над озброєннями.

Згідно з ключовим договором про контроль над ядерними озброєннями, Сполученим Штатам і Росії дозволено проводити інспекції озброєнь один одного, хоча інспекції були припинені від 2020 року через пандемію Covid-19.

Але лише через кілька годин після того, як Путін оголосив про своє рішення у своїй промові, міністерство закордонних справ Росії заявило, що рішення про призупинення участі в договорі можна змінити.

Однак від того часу Путін заявив, що планує розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, з території якої він здійснив частину свого вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Москва завершить будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї в Білорусі до кінця липня, заявив Путін минулого тижня державному телеканалу “Росія 1”.

Читайте також:

  • Китай активно нарощує ядерний арсенал: йому може допомагати Росія
  • Ядерна зброя в Білорусі: експерт пояснив, у чому полягає зацікавленість Лукашенка
  • Україна успішно збиває "Кинджали" та "Іскандери": чи зможе ППО знищити ядерну боєголовку

Джерело