Другого червня в Овручі відкрили модульний дитячий садок, побудований за гроші Естонської Республіки. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Наталія Дубовик.

За її словами, дитсадок відвідуватимуть 80 дітей. Ходити до закладу зможуть і діти з особливими потребами. Це перша черга будівництва дитсадка.

"На наступну чергу буде ще 80 діток, знову чотири групи. З'являться кімната логопеда, завгоспа і музичний зал", – каже директорка дитсадка №6 в Овручі Наталія Дубовик.

В Овручі на Житомирщині відкрили модульний дитсадок, побудований за гроші уряду Естонії

Галина Левківська на відкриття дитсадка привела дворічну онуку Владиславу.

"Це онука, там – ще онук. Дуже подобається. Державі дуже тяжко, на всі потреби потрібні фінанси. А тут допомога з братньої країни. Це необхідно у такий важкий час", – каже бабуся Владислави Галина Левківська.

Ярослава з сином Любомиром вже побували всередині дитячого дошкільного закладу. Ярослава каже, що дуже сподобалися дитячі меблі.

"Там все сучасне: і іграшки, і ліжечка. Все дуже гарне. Дитині буде дуже комфортно і вона охоче сюди ходитиме", – вважає Ярослава.

Під час повітряної тривоги вихованці та педагоги дитсадка переховуватимуться у спеціально обладнаному укритті.

"Укриття для того, аби дітки мали захист, – каже працівниця дитсадка Наталія Шалига. – Є ліжечка, є столики, є санвузол, кімната для продуктів. Усе облаштовано для того, аби діти могли тут перебувати хоч якийсь час, мали захист і прихисток".

Вихователі модульного дитсадка пройшли стажування в естонських дитячих садочках.

"Сюди всі потрапили за конкурсом, – розповідає вихователька Інна Гармашевич. – Нас обирали. Ми були в Естонії. І нам дуже сподобалася програма "Еліс". Сподіваюсь, що ми будемо її втілювати. Вона і дітей, і батьків робить самостійними. Вони їдять там, де захочуть, влаштовують пікніки".

"10 місяців ми будували цей дитячий садок. Це є і наш успіх, і успіх Овруча. Він відповідає всім естонським, всім європейським нормам. Я впевнений, що це гарний символ співпраці Естонії і України", – наголосив експосол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу.

Що відомо про будівництво дитсадка в Овручі за фінансування уряду Естонії

На початку червня 2022 року під час свого візиту до Житомира перший віцеспікер парламенту Естонії Ханно Певкур повідомив, що Естонія разом із іншими міжнародними партнерами готова долучитися до відбудови 15 інфраструктурних об'єктів на Житомирщині.

13 липня 2022 року у Житомирі представники Естонії та України підписали меморандум про співпрацю та обговорили перші кроки і головні тенденції у будівництві нового модульного дитячого навчального закладу в Овручі. Другого серпня в Овручі заклали капсулу на будівництві дитячого садочка за фінансування уряду Естонії. В грудні 2022 року в Овручі почали будувати дитячий садок: зробили розмітку, почали проводити земляні роботи. 24 березня 2023 року керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що до Овруча на будівельний майданчик доставили з Естонії модулі майбутньої будівлі дитячого садочка.

На кошти європейських країн, зокрема Естонії, на Житомирщині збудують і відновлять кілька інфраструктурних об’єктів, пошкоджених внаслідок російської агресії. Серед них школа, міст та дитячий садок в місті Овруч.

В Овручі завершується будівництво першої черги модульного дитячого садочка, яке проводиться за фінансування уряду Естонії в рамках міжнародної програми відбудови Житомирщини.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело