Забезпечити безперешкодний цілодобовий доступ до укриттів. Про таке розпорядження 2 червня оголосив начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський. За його словами, під час тривоги будь-яка людина повинна мати змогу потрапити в укриття, незалежно від форми його власності.

На одному з найпростіших укриттів у центрі Чернігова, висить замок — воно зачинене й недоступне для звичайного перехожого.

На дошці поряд написано, що ключі можна взяти у закладі дошкільної освіти, що розташований поруч.

Чи доступні для перехожих укриття в Чернігові

Завідувачка дитячого садку Надія Мелашич говорить, що укриття перебуває в оренді у громадської організації ветеранів АТО. Вони дозволили дошкільному закладу користуватися ним під час повітряних тривог.

"Як тільки лунає сигнал повітряної тривоги, одразу відповідальний працівник відкриває сховище, і ми з дітками туди прямуємо".

За домовленістю із мешканцями будинку та орендарем, під час повітряних тривог туди пускають усіх охочих, говорить Надія Мелашич.

"Але, хочу зазначити, що за весь час, поки садочок працює, з січня місця, жоден мешканець цього будинку не спускався разом з нами до сховища".

Мікрорайон Шерстянка віддалений від центру міста, під час активних бойових дій у лютому-березні 2022 року він постійно обстрілювався росіянами. В одному з будинків облаштоване офіційне укриття для громадян.

Суспільне знімало його у березні цього року під час перевірки начальником міської військової адміністрації Дмитром Брижинським захисних споруд. Тоді потрапити всередину йому не вдалося, бо відповідальна за ключі поїхала з міста та передала їх сусідові. Того під час перевірки не було вдома. Мешканці сусідніх будинків жалкувалися, що жінка не охоче пускає їх до себе.

2 червня укриття було відкрите. Пані Ніна, яка відповідальна за ключі, говорить, що відчинила його зранку та триматиме відкритим і вночі, після новин із Києва, коли троє людей під час повітряної тривоги не змогли потрапити в укриття і загинули поруч із ним від уламків.

"Тут ЖЕК зробив ремонт. Це бомбосховище належить до нашого будинку. За рахунок наших коштів, нашого будинку, побілили, лад навели трохи. Тут от труби текли. Тут страшне, що було. Я вранці прийшла і відкрила на весь день. Ближче до вечора прикриємо, а об одинадцятій відкриємо на ніч", — говорить жителька мікрорайону Шерстянка Ніна.

Нагадаємо, тепер всі сховища, незалежно від форми власності, під час тривоги мають бути доступні для усіх людей. Про таке розпорядження оголосив 2 червня начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський. Протягом наступних десяти днів спеціальні комісії мають проінспектувати кожне укриття в області, що зазначене на онлайн-мапі, і переконатися в його доступності. Про це повідомив начальник ОВА В'ячеслав Чаус.

"Термін прильоту ракети в Чернігів – чотири хвилини з Підмосков’я. Тому, виникає питання, що людині робити, якщо реально обстріл? Бігти додому немає часу, є хвилина-дві в найближчу нору і пережити обстріл. Все, для цього це приміщення має бути відкритим та доступним", — говорить директор департаменту цивільного захисту ОВА Сергій Болдирев.

"Я цілком підтримую розпорядження, адже бувають різні ситуації. Я навіть по собі знаю, якщо тривога, то хочеться кудись піти і сховатися. Тому я намагатимуся повністю забезпечити це рішення до виконання", — каже голова ОСББ Любов Радченко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело