Другого червня представники міської комісії проінспектували декілька укриттів у житлових будинках одного з мікрорайонів Житомира. Про це Суспільному розповів керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

За його словами, перевіряли стан та доступність укриттів і розповіли жителям, куди можна звертатися, якщо укриття закрите або невідоме його місце розташування.

"Якщо людей щось хвилює, якщо у них щось не так, то вони можуть звертатися, з одного боку, до тих, хто відповідає за їхнє життєзабезпечення, хто надає їм життєві послуги, тобто до представників компаній, які обслуговують їхні будинки. Якщо питання не вирішується, то люди можуть звертатися до міського інформаційного центру. Телефони всім відомі. Це 15-80 або 481-481. Оператор запише їхнє звернення і передасть його відповідним службам. Таким чином ми відреагуємо. Мало того, якщо людина, наприклад, серед ночі почула сигнал повітряної тривоги і не знає, куди їй іти, то інший оператор інформаційного центру може надати інформацію про те, де найближче укриття у цьому районі", – каже Микола Дідківський.

Перевіряли стан і доступність: у Житомирі міська комісія проінспектувала декілька укриттів у житлових будинках

Житомирянка Лариса проживає у квартирі однієї із багатоповерхівок на розі вулиці Грушевського та проспекту Незалежності. Розповідає, вхідні двері підвального приміщення, де можна перебувати під час російських обстрілів, постійно зачинені. А відтак, коли оголошують повітряну тривогу, вона та її чоловік залишаються вдома.

"Раніше, у 2022 році, у нас було укриття в тирі спортзалу. Воно було відкрите цілодобово упродовж чотирьох-п'ятьох місяців. А потім його закрили. А зараз у нас укриття у підвалі нашого будинку. Воно відкрите через раз. Там замок висить постійно. Зараз не знаю. Не звернула уваги", – каже Лариса.

За словами керівника міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколи Дідківського, від жителів цього будинку надійшла скарга про те, що тутешнє укриття постійно зачинене, зокрема, і 28 травня, коли були російські обстріли. Після перевірки з'ясувалося, що люди не порозумілися з управляючою компанією.

"Приміщення укриття у цьому будинку відповідає вимогам, – розповідає Микола Дідківський. – Але що могло спровокувати непорозуміння? Це відсутність достовірної інформації на вході у будинок, а також отой замочок, який вони (представники управляючої компанії – ред.) повісили на вхідних дверях, та водночас через те, що він приєднаний гачком. Склалося враження, що двері замкнені. Через ось такі моменти і склалася ця ситуація. Але людина, маючи в руках телефон, могла зателефонувати і з'ясувати, що з тим замком не так. Можливо, тоді і не було би звернення до міської ради".

Представник управляючої компанії будинку Григорій Шлапак каже, що двері до укриття зачиняють, але це трапляється не щодня. Закривають ненадовго. У ніч проти 28 травня вхід сюди був вільний.

"Прикривали на день. Чому? Тому, що є "доброзичливці". Коли я тут хочу досягти дисципліни і порядку, роблю комусь зауваження, то реакція буває деколи спокійною, розуміючою, а буває – реакція зі злом. І думаєш, що ці люди тут можуть витворити. Було, що одного разу принесли каністру з бензином", – розповів Григорій Шлапак.

Григорій Шлапак показує, як просто відчинити двері і зайти до укриття.

"Я роблю ось так – типу зачинено. Свої люди вже знають цей секрет. А чужим, наприклад, безхатченкам, немає що тут робити. Тим більше, коли немає сигналів тривоги. Дивіться: штовхнув – і вже в приміщенні", – пояснює Григорій Шлапак.

За словами Миколи Дідківського, найближчим часом у Житомирі збираються перевірити на доступність близько ста укриттів та бомбосховищ. Загалом нині у місті на балансі різних компанії перебуває 761 сховище.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело