У житлових будинках Івано-Франківської громади щовівторка перевірятимуть стан укриттів. Про це під час інспекції чотирьох сховищ 2 червня 2023 року повідомив міський голова Руслан Марцінків. Він перевіряв їх в одному з мікрорайонів міста разом із журналістами та комунальниками, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

З його слів, найбільше проблем з облаштуванням укриттів та доступом до них — у багатоповерхівках.

"Найбільше у нас нарікань у житлових будинках, тому будемо посилювати цю роботу і контроль за нею. Дуже важливо людям пояснити, що в Івано-Франківськ у будь-який момент можуть прилетіти ракети або "шахеди", — каже Руслан Марцінків.

В Івано-Франківську перевіряли укриття. Яка ситуація в області

Мешканка будинку на вулиці Хіміків, 17 Вікторія каже, що бомбосховище відкрите завжди.

"Ми там облагороджували самі, трошки прибирали. Трохи звикли, вже люди не бігають, не ховаються. Хоча стан укриття — плачевний", — зізнається жінка.

Живе у цьому ж будинку Марія. З її слів, в укриття потрапити важко.

"Постійно замкнене. Я живу в тому будинку, в № 17. Тривога — то ми в коридорі сидимо або у ванній кімнаті", — каже Марія.

У бомбосховищі на Хіміків, 17 комунальники допомогли мешканцям вивезти сміття, говорить заступник директора комунального підприємства "Комфортний дім" Ярослав Баб’як.

"Це є тимчасове укриття в підвалі житлового будинку. Воно не облаштоване як сховище. Від початку війни ми вивезли понад 60 тонн різного побутового сміття з підвалів будинків", — говорить Ярослав Баб’як.

З його слів, таких тимчасових укриттів у багатоповерхівках міста є понад 100. А бомбосховищ, які облаштовували, як пункти обігріву на випадок блекауту, — 30.

Жителі громади також можуть користуватися укриттями у загальноосвітніх закладах під час канікул і вночі, розповідає директор ліцею № 24 Ігор Мельник. Сховище у цьому навчальному закладі також перевіряв міський голова.

"Під час тривоги укриття відчинене і жителі мікрорайону мають можливість сховатися у випадку небезпеки. Проблема залишається в тому, що треба людей переконувати, бо вважають, що восьмий поверх багатоповерхівки безпечніший, ніж підвал у приміщенні школи", — каже Ігор Мельник.

Серед проінспектованих сховищ — укриття у міській поліклініці № 5. Вони обладнані у п’ятьох із шести поліклінік громади, розповідає директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук. З її слів, при вході до закладів є табличка з номером телефону відповідальної людини, а деякі поліклініки обладнали кнопкою виклику чергового.

"Сховища є пристосовані. Це не є спеціальні укриття. Вони не мають витяжної вентиляції. У більшості з них є два виходи, тому що це для укриттів дуже важливо", — розповідає Ольга Савчук.

Загалом на обліку в Івано-Франківській міській раді є 281 укриття, каже голова громади Руслан Марцінків.

Станом на 2 червня 2023 року на Івано-Франківщині придатна для укриття 631 захисна споруда. У них можуть сховатися 117 тисяч 600 людей, що становить 9% населення області. Про це розповів начальник управління з питань цивільного захисту обласної військової адміністрації Володимир Стебницький.

"Також до фонду захисних споруд внесли 1 225 найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення загальною місткістю 266 тисяч 760 людей. У 1 856 захисних спорудах можуть сховатися 30% населення області. Можна використовувати й приблизно 200 тисяч підвальних та інших заглиблених приміщень. У них можуть вміститися майже 700 тисяч людей", — йдеться у дописі.

Всього на Івано-Франківщині, каже Володимир Стебницький, можна забезпечити укриттями понад 80% населення.

Авторка: Наталія Гаєвська

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело