На Житомирщині з початку повномасштабної війни Росії з Україною близько 70 релігійних громад УПЦ (МП) перейшли до ПЦУ. Частина з них перейшли без священників. Під час перебування у Брусилівській громаді у коментарі Суспільному Житомир Митрополит ПЦУ Епіфаній сказав, що священників ПЦУ для таких громад вистачить.

За його словами, наразі церква готує нових священників у дев'яти навчальних закладах.

"Є багато громад, які долучаються до помісної церкви без священнослужителів, не підтримуючи рішення громади, але ми знаходимо священників. У нас є дев'ять навчальних закладів. Тому ми ведемо підготовку, залучаємо молодь, абітурієнтів для навчання в духовних семінаріях", – каже митрополит.

Священників вистачить: Митрополит Епіфаній про громади Житомирщини, які перейшли в ПЦУ без настоятелів

Щодо активності переходів, то це зі слів Епіфанія, залежить від громадськості.

"По-різному відбувається в різних районах і Житомирської області, і по всій Україні. В деяких районах більше, де громадськість більш активна, де парафіяни громад теж більш активні – вони проводять збори і долучаються. Але це питання часу. Це незворотній процес. Відбуваються переходи, але ця хвиля йде із заходу країни до центру і завершиться на сході", – прокоментував Митрополит Епіфаній.

Від 24 лютого 2022 року на Житомирщині з Української православної церкви (МП) до Православної церкви України перейшли близько 70 релігійних громад.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело