На YouTube-каналі уряду Угорщини з’явилося відео, на якому Кримський півострів, анексований Росією у 2014 році, не є частиною України. При цьому ролик містить заклики до якнайшвидшого миру.

На це звернуло увагу у п’ятницю, 2 червня, угорське видання Nepszava.

У 29-секундному відео уряд Орбана нагадує про жертви російсько-української війни — десятки тисяч дітей залишилися сиротами, сотні тисяч будинків зруйновано, десятки мільйонів людей змушені тікати.

Мир для України без Криму: уряд Угорщини опублікував провокаційний ролик

При цьому у закадровому тексті не наголошується, що причиною цих нещасть стало повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року за наказом президента Росії Володимира Путіна. 

Коли у ролику мова заходить про те, що конфлікт може запросто стати глобальним, з’являється карта з червоним силуетом України, де Крим позначено зеленим кольором, як і всі навколишні території. 

"Досить війни, тільки припинення вогню може покласти край розрусі, тільки мирні переговори можуть врятувати життя. Настав час для миру", – цинічно закликає уряд Орбана, якого називають великим європейським другом Путіна.

Наразі цей ролик має вже понад 80 тисяч переглядів. Реакції з боку українського МЗС наразі не було.

Нагадаємо, раніше голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто звинуватив президента України у намаганні підірвати національний суверенітет Угорщини.

Читайте також:

  • Орбан обвалив угорську валюту заявами про війну в Україні
  • В Орбана заявили, що Євросоюз і НАТО "стали де-факто стороною війни в Україні"
  • Орбан зробив нову гучну заяву щодо війни в Україні: "закликає до перемовин з РФ та лякає втратами"

Джерело