Кияни скаржаться на евакуацію автомобілів з вулиць міста під час повітряної тривоги. Про евакуацію свого авто повідомила журналістка та блогерка Раміна Есхакзай. Вона розповіла, що 1 червня, під час повітряної тривоги, її машину почали евакуйовувати на Подолі.

Сайт ТСН.ua з’ясовував, чи мають право забирати автомобіль, якщо його залишили люди поспішаючи до укриття. Адже повітряні тривоги звучать у Києві майже кожного дня.

В Департаменті транспортної інфраструктури нас запевнили, що під час повітряної тривоги евакуація транспортних засобів у Києві не проводиться.

Евакуація авто під час тривоги у Києві: за якою інструкцією діють інспектори з паркування

"Інспектори з паркування розпочинають перевірку лише через 20 хвилин після відбою тривоги. Вони слідкують за дотриманням правил зупинки, стоянки транспортних засобів. Під час повітряної тривоги ніхто евакуацію автомобілів не проводить - люди мають терміново пройти в укриття, рятуватися, і їм не до правильного паркування. Наші інспектори це чудово розуміють і діють суворо по інструкціях. Ніхто не штрафує автовласників за таке порушення. Тобто після відбою тривоги у людини є 20 хвилин, щоб дійти до свого автомобіля і їхати далі по справах. Наші інспектори через 20 хвилин після відбою евакуйовують лише ті автомобілі, які були припарковані з суттєвими порушеннями. В першу чергу, це стосується транспортних засобів, які перешкоджають руху громадського транспорту, оперативно-рятувальній спецтехніці, інших автомобілів або проходу для пішоходів", - пояснили нам в Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

Там додають, що в ситуації з блогеркою, її автомобіль заважав руху пішоходів.

"Блогерка не залишила достатній інтервал для проходу пішоходів. До того ж, її автомобіль був припаркований на Подолі з порушенням ще до початку повітряної тривоги. Ми розбиралися в цій ситуації. Для цього переглянули відео з міських камер відеоспостереження. Так от, з’ясувалося, що автомобіль блогерки був припаркований з порушенням о 9:15, тобто за годину до початку повітряної тривоги. А перша фотофіксація її автомобіля була зроблена о 10:14. Це вже інспектор прийшов, оглянув і сфотографував машину. Сигнал повітряної тривоги спрацював, коли автомобіль завантажували на евакуатор і вже були оформлені відповідні акти та проводилася додаткова фотофіксація. Тобто наші інспектори діяли законно", - зазначають в департаменті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що журналістка та блогерка Раміна Есхакзай приголомшила подробицями про чоловіка, який з пістолетом погрожував їй на Подолі у Києві під час повітряної тривоги.

Крім того, ми раніше інформували, що Печерському районі Києва у п’ятницю, 2 червня, на проїжджу частину бульвару Лесі Українки впала електроопора.

Читайте також:

  • Масовані атаки по Києву: в Міноборони назвали мету Росії
  • Комісія Київради ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів
  • У Києві перекриють рух Північним мостом: подробиці

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело