Деякі категорії громадян можуть отримати відстрочку від мобілізації.

Пів року відстрочки мобілізації: Кого ще можна забронювати з 1 червня

Підприємства, які критично важливі для економіки та обороноздатності України мають право забронювати працівників, їх не мобілізують впродовж 6 місяців.
Розширено критерії визначення важливих для функціонування економіки установ і встановлено терміни ухвалення рішень про надання броні. Це визначено в Постанові КМУ № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”.

Влада розширила критерії, які визначають важливі підприємства в галузі сільського господарства, тому більше українців зможуть отримати відстрочку. До таких належать, зокрема, селекційні компанії та постачальники культур/насіння. Змінилися також критерії щодо розміру господарств за чисельністю застрахованих співробітників.

Кабінет Міністрів визначив максимальні терміни прийняття рішень щодо надання особі відстрочки – тепер забронювати військовозобов’язаного працівника можна за 25 днів.

Алгоритм і строки такі:

органи державної влади повинні за 5 днів мають подати списки до затвердження; структури, які отримали списки, повинні протягом 10 днів їх перевірити та узгодити, відправивши опісля до Міністерства економіки; Мінекономіки має ще 5 днів на прийняття рішення; всіх заброньованих осіб впродовж ще 5 днів треба зарахувати на спеціальний військовий облік, це роблять центри комплектування та соціальної підтримки.

Джерело