Автори петиції про звільнення Олександра Ткаченка з посади голови Міністерства культури, заявили, що отримали лист від Кабміну про те, що звернення не буде розглянуте, оскільки нібито не набрало достатньої кількості голосів. Згодом пресслужба уряду пояснила це технічною помилкою, запевнивши, що збір підписів триває.

Такий допис оприлюднений у Twitter Кабміну.

"Збір підписів на петицію про звільнення Олександра Ткаченка з поста міністра триває. Повідомлення автору, що петиція не набрала голосів, є виключно наслідком логічної помилки в старій системі петицій. Ця помилка ніяк не впливає на подальше опрацювання петиції", — йдеться у повідомленні.

Відмова в розгляді петиції про звільнення Ткаченка: у Кабміні розповіли про технічний збій

Раніше автори звернення розповіли у Twitter про отриманий від Кабінету міністрів лист із відмовою у розгляді петиції.

"Повідомляємо, що подана вами електронна петиція про звільнення Олександра Владиславовича Ткаченка з поста міністра культури та інформаційної політики України у визначений термін не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку", — йдеться у повідомленні.

Відповідно до оприлюдненого в дописі скриншоту, лист надійшов на електронну поштову скриньку о другій ночі, фактично, коли урядовці не мали б працювати.

При цьому в уряді також заявили, що петиція "не відповідає вимогам до письмового або усного звернення", запропонувавши надіслати інше звернення до органу державної влади чи посадовця, які мають відповідні повноваження, оформивши та подавши його відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про звернення громадян".

Петицію створив Юрій Шиян 7 березня. На сайті Кабміну станом на середину дня 3 червня вона мала понад 25,5 тисячі голосів. Збір підписів завершується у понеділок, 5 червня.

У петиції просять прем’єр-міністра Дениса Шмигаля зробити подання до Верховної Ради про звільнення з посади міністра Олександра Ткаченка у зв’язку "з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків". Звільнити міністра може лише парламент.

"Перебуваючи на посту Міністра культури та інформаційної політики, здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова, привселюдно осквернив пам'ять всіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя. Народ обурений політикою пана Ткаченка. Просимо звільнити Ткаченка Олександра Владиславовича з поста Міністра культури та інформаційної політики України", — зазначається в її тексті.

Ткаченко на посаді міністра культури з 2020 року

Олександра Ткаченка призначили міністром культури 4 червня 2020 року. До того — з 29 серпня 2019-го до призначення міністром — він був народним депутатом від партії "Слуга Народу" та головою комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики. А перед тим Ткаченко одинадцять років був гендиректором групи каналів "1+1 Media".

Також він був радником на громадських засадах тодішнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка (2000-2001) та гендиректором "Нового каналу" (1999-2005).

Спроба відставки 2021 року

Нагадаємо, 11 листопада 2021 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що подав у відставку. Рішення було спричинене двома факторами: раптовим рішенням Кабміну реструктурувати Держкіно та забрати інституцію з-під опіки Міністерства культури та інформаційної політики; та невеликим бюджетом на розвиток культури. Про це він писав на своїй Facebook-сторінці. А проте, пізніше виявилось, що заява міністра не була зареєстрована.

Пізніше в інтерв'ю Українській Правді він заявляв, що планує повернути Держкіно, а також провести низку реформ.

Джерело