Внаслідок підриву Каховської ГЕС, який росіяни здійснили 6 червня, сталося затоплення низки населених пунктів у Херсонській області. 

В ефірі "24 Каналу" військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан назвав головні цілі росіян, які вони переслідували, підірвавши Каховську ГЕС.

Знищення Каховської ГЕС, армія росії переслідувала дві мети:

Знищення Каховської ГЕС, армія росії переслідувала дві мети:

Полковник запасу ЗСУ нагадав, що про можливий підрив росією  Каховської ГЕС попереджала Україна ще восени 2022 року. Світова громадськість не прийняла цього всерйоз і росіяни її все ж таки підірвали. Роман Світан  пояснив, що цим злочином росіяни мали не одну мету, а кілька.

Полковник запасу ЗСУ зазначив, що перша мета – це тиск на керівництво України. Справа в тому, що підрив Каховської ГЕС призведе до проблем на Запорізькій АЕС.

"Доведеться всі шість реакторів Запорізької АЕС гасити і доводити до холодного стану. Тобто, це спосіб тиску на Україну, спосіб привезти до заморожування бойових дій, доки не буде вирішено проблему на ЗАЕС. Заморозити наш наступ", - зазначив Роман Світан.

Знищення Каховської ГЕС, армія росії переслідувала дві мети:

Щодо другого завдання - унеможливити для ЗСУ форсування лівого берега Дніпра. Але це для нас не проблема, а проблема для них.

"У них знесе всі мінні поля, затопить їхні оборонні позиції. Але їм байдуже, головне зірвати наш наступ. Ми про це знали і останні півроку про це говорили і готувалися", - підсумував експерт.

Джерело