Депутати Кременчуцької міської ради просять залишити податок, який сплачують військовослужбовці й поліцейські, у бюджетах громад. За таке звернення до президента та Верховної Ради вони проголосували під час сесії 15 вересня. Чому звернулися депутати

Депутати міської ради просять не підтримувати законопроєкт, яким передбачено, що податок, який сплачують військовослужбовці й поліцейські у бюджети громад, із жовтня спрямують у спеціальний фонд держбюджету. Про це повідомили на сайті Кременчуцької міської ради.

Згідно із повідомленням, за ці надходження до місцевого бюджету, зокрема, купували обладнання для військових, допомагали пораненим та сім’ям загиблих.

Про які суми грошей йде мова

У бюджеті Кременчуцької громади на 2023-й рік передбачено, що частка ПДФО від оподаткування доходів військових та поліцейських складає 1 мільярд 220 мільйонів гривень. За ІV квартал цього року планували отримати до бюджету понад 310 мільйонів гривень. А фактичні середньомісячні надходження з такого ПДФО складають більше 65 мільйонів гривень. Якщо законопроєкт підтримають, бюджет Кременчуцької громади втратить близько 200 мільйонів гривень. Це двомісячний фонд оплати праці фахівців усіх закладів, які отримують гроші з місцевого бюджету. Про це йдеться у повідомленні.

Депутати Кременчуцької міськради просять не забирати у громад

"Цим законопроєктом порушується пункт третій статті 27 Бюджетного кодексу України щодо законів України або їх окремих положень, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і повинні прийматися: не пізніше 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку планового бюджетного періоду; після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим", – зазначено на сайті Кременчуцької міської ради.

Що відомо про законопроєкт

Законопроєкт №10037 передбачає, що з 1 жовтня 2023-го року до 31 грудня 2024-го уряд пропонує податок із зарплати військовослужбовців та поліцейських спрямувати у спецфонд державного бюджету. Розпоряджатиметься цими грошима Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України й Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Ці гроші – на закупівлю спеціальної техніки та обладнання, на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу, впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело