18 вересня у Богунському районному суді Житомира розпочалося чергове засідання у справі Анатолія Захаренка, якому інкримінують убивство сімох людей, що сталося в травні 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району.

Під час засідання розглядають клопотання прокурора щодо зміни підсудному запобіжного заходу з нічного домашнього арешту на тримання під вартою.

Сторона обвинувачення ініціює зміну запобіжного заходу через потенційні ризики — переховування від суду, вчинення нових правопорушень, вплив на свідків. Запобіжний захід вирішили змінити, оскільки до Єдиного реєстру було внесено відомості, що підсудний Захаренко погрожував вбивством односельчанці.

У Житомирі продовжують розгляд справи Анатолія Захаренка, якому інкримінують убивство сімох людей

Окрім зміни запобіжного заходу, прокурор пропонує допитати свідка Наталію Риндич, на адресу якої і були погрози Захаренка.

Адвокати Захаренка заперечують усі обставини, названі прокурором. За словами адвокатів обвинуваченого, наведені аргументи не є підставою для застосування найсуворішого запобіжного заходу.

На думку адвокатів, Наталія Риндич дає неправдиві показання — таку заяву подали до поліції. У тому, що свідок чинить провокації, вбачають побутовий конфлікт.

Що відомо про справу Попільнянського стрілка

На Житомирщині чоловік убив сімох друзів, серед яких були нацгвардійці та колишні атовці. Орендарю ставка повідомили про підозру в умисному вбивстві. Поліція розглядала версію побутового конфлікту. Суд взяв під варту Анатолія Захаренка, підозрюваного у вбивстві сімох людей. У цій справі поліція призначила близько двох сотень експертиз. Підозрюваного Анатолія Захаренка залишили під вартою.

П'ятого січня підозрюваному Захаренку продовжили тримання під вартою ще на 60 діб.

Четвертого червня люди прийшли під стіни суду та вимагали довічне ув'язнення для Анатолія Захаренка. 14 вересня у Богунському районному суді Житомира продовжили розгляд справи про вбивство семи людей. 23 листопада початку суду чекали майже дві години. 24 листопада під час обрання запобіжного заходу Анатолію Захаренку стало зле – йому викликали швидку.

На судовому засіданні 25 листопада обвинуваченого Анатолія Захаренка лишили під вартою ще на 60 днів. Третього грудня суд переніс розгляд справи на 30 грудня. 30 грудня розгляд справи перенесли на 13 січня, оскільки на засідання не з'явилися потерпілі та експерти.

13 січня на судовому засіданні обвинувачений Анатолій Захаренко попросив про відвід суддів. 17 січня суд на два місяці подовжив Анатолію Захаренку термін перебування під вартою.

18 липня суд відмовив адвокатці у зміні запобіжного заходу підсудному. 27 липня суд все ж змінив запобіжний захід, відправивши Анатолія Захаренка під домашній арешт.

Восьмого серпня розгляд справи перенесли через відсутність у судовій залі підсудного, який перебував на стаціонарному лікуванні. 23 серпня у Богунському районному суді Житомира справу Анатолія Захаренка вирішували по суті. Головуюча суддя Інна Зіневич оголосила самовідвід.

Третього березня у Житомирі завершили допит підсудного Анатолія Захаренка, який свою вину не визнав. 12 вересня у Богунському районному суді Житомира відбулося чергове судове засідання у справі Анатолія Захаренка — засідання перенесли, бо не встигли завчасно ознайомитись із текстом клопотання про зміну Захаренку запобіжного заходу із нічного домашнього арешту на тримання під вартою.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело