Вдень 19 вересня у селі Краївщина (колишня назва Попаніно — ред.) Хорошівської громади місцеві жителі виходили перекривати дорогу, вимагаючи у місцевого орендаря віддати їм вирубаний на їхніх паях ліс.

Про це в коментарі Суспільному розповіла представниця протестувальників — місцева жителька Яна Антонюк.

За її словами, кілька десятків протестувальників вийшли на дорогу о третій годині дня, аби не дати проїхати на Житомир фурам, завантаженим лісопродукцією, яку орендар вирубав на зданих йому в оренду ділянках.

"Це наші паї, на яких виріс ліс. Так, ми здали ці паї в оренду орендарю, який має їх використовувати для ведення сільського господарства, але ми переконані, що цей ліс, який орендар вирубує зараз на наших ділянках, має йти нам. І ця фура, завантажена лісом, має відвезти ці вирубані дрова на нашу школу", — розповідає жінка.

У громаді на Житомирщині місцеві жителі вимагають в орендаря земель віддати їм вирубаний ліс

Імені орендаря та назви його підприємства, за словами Яни Антонюк, вони не знають, але свої інтереси збираються відстоювати до кінця.

Інформацію про те, що на місце події викликали поліцію, не підтвердили ані самі жителі, ані в головному управлінні Нацполіції (ГУНП) у Житомирській області.

"Я говорила із черговою частиною і з керівником Хорошівської поліції — станом на 17:20 жодних викликів чи інформації про подію не поступало, на місце поліція не виїжджала", — сказала речниця ГУНП Вікторія Дубовик.

Староста села Краївщина Юлія Миколайчук у коментарі Суспільному розповіла, що мова йде про пайові неуспадковані землі.

"Я привезла людям карту і пояснила ситуацію, — каже староста. — Перед тим я радилася із колишнім землевпорядником, яка живе у нашому селі, бо думала, що, може, вони (орендарі — ред.) залізли в землі запасу або в ліс. Але насправді мова йде про неуспадковані паї — це землі, які лишилися в резерві, коли після ліквідації колгоспів проводився розподіл земель. Цей резерв лишався для людей, але ті люди, наприклад, померли, а невитребувані земельні ділянки лишилися. От тепер місцеві жителі тягнуть номерки і отримують ту чи іншу ділянку і уже можуть заключати на неї договір оренди або ж обробляти її самостійно".

Зі слів Юлії Миколайчук, в їхньому селі багато земель, які заросли лісом.

"В нас багато таких земельних ділянок, на яких є ліс і які люди взяли в оренду. Були такі випадки, що позаключали договори з людьми, а там вже виріс ліс на тих ділянках. Що стосується сьогоднішньої ситуації, то ми зараз із цим розбираємося. Загалом, я так розумію, щодо такого типу земель законодавством передбачено, що їх потрібно привести в належний стан. Оце вони і вирізають цей ліс. Логіка орендаря, я так розумію, така: якщо він заключив договір на ці земельні ділянки і платить гроші за користування, то він має їх використовувати. Я так думаю, вони так собі мислять. Як це є насправді за законодавством, ще потрібно розібратися. Станом на пів на шосту вечора люди вже розійшлися. Буквально тільки кілька людей лишилися. Я хочу проїхати ще на саме поле, бо машина грузиться не на полі, машина грузиться біля села. Я так зрозуміла, що вони працюють там пару днів, тільки почали. Бо раніше вже було, що в нас вирізали на одній ділянці ліс, тоді ми розбиралися і приїздила поліція. Люди зараз думають, що це ті самі орендарі. Але це інші орендарі. То була інша організація й інші люди", — розповіла староста села.

Суспільне намагається зв'язатися з орендарями, аби озвучити також і їхню позицію у цій справі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело