Сьогодні, 24 вересня, у Запоріжжі близько 200 людей вийшли на мирний мітинг. Із прапорами та плакатами вони пройшли центральним проспектом міста. Головна вимога — перерозподіл бюджетних коштів на потреби армії.

Про це повідомляють журналісти Суспільного.

За словами голови оргкомітету мітингу Богдана Загорулька, учасники заходу пропонують місцевій владі підписати меморандум про співпрацю:

"Положення дуже прості: надати звіти про витрачені бюджетні кошти на ЗСУ з 24 лютого 2022 року, перенаправити кошти з депутатських фондів на закупівлю 200 дронів бригадам на Запорізькому напрямку. На наступний рік закласти не менше 10% на потреби військових. Скасувати тендери, що стосуються благоустрою міста".

Також містяни виступають проти проекту Закону #10037.

У Запоріжжі містяни вийшли на мітинг — вимагають спрямувати бюджетні кошти на потреби ЗСУ "Також ми виступаємо проти законопроекта 10037, який забирає місцевий бюджет на обороноздатність та централізує їх у Києві. Якщо ми не отримуємо зворотній зв'язок ми вийдемо ще. Наші військові зараз на передовій, вони не можуть вийти. Ми прийшли замість них".

За словами співорганізаторки мітингу Анастасії Кононенко, на думку учасників мітингу, витрачати бюджетні гроші на благоустрій міста наразі недоцільно:

"Ми вимагаємо не витрачати гроші на перекладання бруківки та створення нових комунальних установ. Ми вимагаємо перенаправити гроші на забезпечення потреб військових"

Учасник мітингу, волонтер Сергій Малишев разом з командою медичних волонтерів займається постачанням тактичної медицини, ліків та медикаментів для потреб шпиталів каже: до них звертаються батальйони, що працюють на Запорізькому напрямку:

"Їм потрібні турнікети, бандажі, гемостатичні матеріали. Ми не можемо задовільнити всі потреби через брак коштів. Тому ми вийшла на мітинг, аби ми перестали класти бруківку по 800 гривень за м² , а купували тактичну медицину, яка захистить та збереже життя нашим хлопцям".

Лікарка та волонтерка Ольга Гайдаш, яка теж прийшла на мітинг розповіла, що з 24 лютого займається допомогою для військових:

"Навіть враховуючи, що волонтери збирають донати ми не можемо допомогти в повному обсязі. Зараз піде сезон застуд. А ці препарати ніхто не видає військовим. Тому, це лягає на плечі волонтерів".

Місцева жителька Анна впевнена, що містяни мають достукатися до влади:

“Неможливо на це дивитися. Чому гроші йдуть не на фронт. Тому нам треба об'єднуватись, виходити і говорити свою позицію. Якщо нас не почують ми знов і знов будемо виходити".

До учасників мітингу представники влади не вийшли. У пресслужбі Запорізької міської ради повідомили, що сьогодні не коментуватимуть свою позицію.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело