Упродовж 6-12 листопада на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч випадків захворювання на ГРВІ, з них у 175 — підтвердили COVID-19.

По це Суспільному розповів начальник відділу епідеміологічного нагляду, спостереження та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук.

Упродовж тижня на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ

“Найвища кількість захворювань може спостерігатися на початку зимових місяців, можливо, у грудні. Може фіксуватися ріст захворюваності у лютому і в березні — у цих місяцях ми фіксуємо підвищення рівня захворюваності на ГРВІ”, — говорить Всеволод Кушнірук.

9 листопада на сайті Міністерства охорони здоров’я написали, що Івано-Франківщина – у четвірці областей, де зафіксували найбільше хворих.

Лікарка-терапевтка Івано-Франківської міської поліклініки № 1 Тетяна Сем’янчук розповідає, що впродовж останніх семи днів приблизно на 15-20% зросла кількість її пацієнтів із симптомами застуди, грипу та COVID-19 у порівнянні з попереднім тижнем.

“Щодня до лікаря-терапевта звертаються чотири-шість пацієнтів з такими симптомами. Я бачу, що збільшилася кількість пацієнтів. Здебільшого це — грип, застуда. Найперше — ми пропонуємо вакцинацію проти грипу. Кожен пацієнт може звернутися до свого сімейного лікаря, який дасть скерування на вакцинацію”, — каже Тетяна Сем’янчук.

Упродовж тижня на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ

Вадим Лісовський — один із шести людей, яких 15 листопада вакцинували проти COVID-19 у міській поліклініці № 1. Чоловік каже, що це — його четверта доза вакцини. Востаннє він імунізувався проти коронавірусу рік тому.

Медсестра кабінету профілактичних щеплень Ольга Майдаченко розповідає, що щеплення проти грипу є рекомендованим і вакцину потрібно купувати самостійно. Імунізація проти COVID-19, як і раніше, безоплатна.

“На сьогодні у мене є 12 доз вакцини “Pfizer” проти коронавірусу. Але потім, як треба буде, ми ще отримаємо. Бажано всім робити щеплення і від грипу, бо він має страшні ускладнення”, — застерігає Ольга Майдаченко.

Упродовж тижня на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ

Начальник відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук говорить, що усі випадки ГРВІ можна пов’язати з інтенсивним процесом навчання.

“Також можна зауважити такий факт, як і зміна температурних умов. Якщо порівнювати епідсезони 2022 і 2023 років, то у нас спостерігається майже однакова картина”, — каже Всеволод Кушнірчук.

Джерело