На Кіровоградщині триває подання документів на отримання житлової субсидії на опалювальний сезон 2023-2024 років. Суспільне дізнавалось, скільки жителів Кіровоградської області отримуюють субсидію, що для цього потібно та чи нараховують субсидію боржникам за житлово-комунальні послуги.

55945 жителів Кіровоградщини отримують житлову субсидію. Сума компенсації — 39,3 мільйона гривень. 33700 жителів області мають пільги на оплату комунальних послуг на загальну суму 28,3 мільйона гривень. Це дані на листопад від начальниці обласного управління Пенсійного фонду Наталії Сімонян.

Якщо подати відповідні заяву й документи протягом жовтня-листопада, матимуть субсидію на оплату комунальних послуг з жовтня, якщо пізніше — субсидію нарахують з дати оформлення.

Житлова субсидія — безповоротна адресна державна соціальна допомога тим, хто не може самотужки платити за житлово-комунальні послуги, газ, тверде та рідке паливо.

На Кіровоградщині приймають заяви на субсидію. Скільки людей отримують та що для цього потібно Кому призначають субсидію одному з прописаних мешканців житла; одному з тих, хто живе в квартирі чи будинку офіційно (договір оренди, рішення суду); переселенцям, які живуть в квартирі чи будинку без договору оренди, маючи довідку переселенця; неповнолітнім без батьківської опіки, недієздатним працездатного віку, в яких є опікун. Куди звертатись за призначенням субсидії

З 1 грудня 2022 року контроль за правильністю призначення й виплати житлових субсидій здійснюють органи пенсійного фонду.

Заяви про призначення та надання субсидії з необхідними документами приймають в органах пенсійного фонду (вживу, поштою, через електронний кабінет чи мобільний додаток фонду), уповноважені посадовці місцевої ради або військової адміністрації, центру надання адмінпослуг, які передають дані у пенсійний фонд протягом трьох днів. Подати заяву на отримання субсидії можна й через портал "Дія".

Чи нараховують субсидію, якщо є борг за житлово-комунальні послуги

Субсидію не призначають, якщо в заявника є заборгованість за комунальні послуги у понад три місяці, яка перевищує 680 гривень. При цьому субсидію можуть призначити, якщо борг реструктуризують, а відповідний договір додадуть до заяви.

Якщо в наданні субсидії відмовили через борги, можна подати заяву вдруге, перерахувавши ті послуги, де заборгованості немає.

Про борги жителів Кіровоградщини за комунальні послуги

За даними директорки обласного департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Ольги Довжук, на 1 вересня загальна заборгованість за комунальні послуги в регіоні становила 732 мільйони гривень. Це майже на 17 мільйонів більше ніж на початок 2023 року, а у квітні заборгованість становила 735 мільйонів 303 тисячі гривень. За теплопостачання винні 441 мільйон гривень, що становить більше 60% загального боргу за комунальні послуги.

Джерело