Очікується підвищення цін на яйця в Україні через збільшення відпускних цін виробниками. Крім того, вартість продукції відомих марок вже почала зростати.

Співробітниця Інституту аграрної економіки, Світлана Пашко, вказує на кілька факторів, що призводять до здорожчання, таких як витрати на упаковку, брендові марки та рекламу, а також торговельні надбавки.

Керівники птахофабрик піднімають оптово-відпускні ціни для компенсації втрат у весняно-літній період, що впливає на збільшення роздрібних цін на споживчому ринку.

Ціни на популярний продукт почали стрімко зростати: чия продукція вже подорожчала

"Витрати на упаковку, брендові марки, рекламу виробника та торгові надбавки сприяють зростанню роздрібної ціни на курячі яйця в торговельних мережах", - додала експерт.

Ціни на популярний продукт почали стрімко зростати: чия продукція вже подорожчала

Наразі конкретного підвищення цін на яйця не зафіксовано, проте продукція марки "Ясенсвіт" вже здорожчала: 23 листопада її середня ціна становила 55,76 грн/десяток, що на 2 грн вище за середню ціну у жовтні. Узагальнено, ці яйця у супермаркетах продаються за цінами від 54,5 до 57,9 грн/десяток, за даними "Мінфіну".

При цьому ще деякі продукти можуть здорожчати у найближчий період, що пов'язано з рядом факторів. Серед них – м'ясо та ковбаса, овочі та фрукти. Очікується, що це подорожчання відбудеться наприкінці поточного року, наближаючись до Різдва та Нового року. Таке зростання ціни відбувається щороку.

Джерело: 24 Канал.

Останні новини України:

Джерело