Внаслідок бойових дій в Україні у медзакладах Полтавщини збільшилась кількість військових і цивільних, які потребують відновлення. Через це в Полтавському медуніверситеті розпочали підготовку фахівців із реабілітації.

Про це розповів Суспільному перший проректор закладу Валентин Дворник.

Студенти Полтавського медуніверситету опановують вправи для тренування балансу координації та реабілітаційні втручання.

У Полтавському медуніверситеті готують фахівців з реабілітації: що вивчають спеціалісти

"Всі важелі впливу на тіло людини: тренування балансу, аеробні вправи для м’язів плечового поясу і вправи на увагу, і координацію, що дуже важливо для відновлення", — каже доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Євген Страшко

Готувати фахівців із реабілітації тут почали з 2022-го року. Це, зокрема, фахівців з фізичної реабілітації, ерготерапевтів та фізичних терапевтів, розповів Валентин Дворник.

"Потреба підготовки таких фахівців обумовлена тим, що зараз формується активно мережа реабілітаційних центрів, відділень у закладах охорони здоров’я спеціалізованих. І це пов’язано з тим, що нині в умовах повномасштабної війни сьогодні є велика кількість і цивільного населення, і військових, які потребують реабілітації. Реабілітації не тільки фізичної, і ментальної, і психологічної. Сьогодні у нас навчається в університеті уже понад 60 таких здобувачів освіти. Це і бакалаврський рівень, і магістерський рівень", — каже перший проректор Полтавського медичного університету Валентин Дворник.

Заняття у студентів відбуваються на базі лікувальних закладів міста й області. Серед них і центр реабілітаційної медицини обласної лікарні.

"У нас дуже багато людей потребує реабілітаційної допомоги. Це і цивільні особи після травм, хвороб, ДТП і внаслідок військових дій. У нашому відділенні вистачає таких спеціалістів. Ми завчасно з усієї України збирали таких фахівців. Але у нас зараз ідуть ремонтні роботи і буде відкриватися відділення іще на 50 ліжок. І там, я думаю, будуть потрібні такі фахівці", — говорить завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.

"Ми лікуємо не тіло, ми лікуємо і реабілітуємо людину, а людина є згідно із програмою реабілітаційною, біопсихосоціальною моделлю. Тож ми працюємо на тіло, як біологічну складову, психологічну складову – на її душу, на когнітивні функції, з ними працюємо. І, звичайно, усе це направлено на те, щоб пацієнт інтегрувався після реабілітації у соціальний простір", — каже доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Євген Страшко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело