Організатор тренувань домігся у керівництва області дозволу на безплатне відвідування залу з басейном

У Полтаві група чинних військових та ветеранів об'єдналися довкола спорту. Чоловіки системно тренуються і беруть участь у змаганнях серед таких же спортсменів. Наразі захисники готуються до міжнародних змагань. Як сила духу зміцнює тіло – дізнавалася журналістка "5 каналу" Анна Морозова.

Сила духу зміцнює тіло: як чинні військові та ветерани готуються до міжнародних змагань – сюжет (Відео)

Ігор підіймає 16-кілограмову гирю. Вправу виконує за 2-3 підходи по 10 разів. Хлопець розповідає: на початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем захищати Україну. Під час бойового завдання був поранений у стегно.

"У минулому році під час виконання бойових завдань отримав поранення, і після шпиталя різко почав набирати масу. Саша, побратим, предложив їздити в спортзал, займаться, щоб привести себе в більш-менш нормальну форму, і з реабілітологом займалися для того, щоб покращити свій стан", – каже стрілець, спортсмен Ігор Фесун.

Після поранення хлопець став обмежено придатним до служби. Тож він її продовжує, але вже не на передовій. А ще активно займається спортом із побратимами, та бере участь у змаганнях для військових та ветеранів.

"9-10 грудня в Києві будуть проходити змагання тоже "Ігри нескорених", то подав заявку. Хочу прийняти участь. Хочеш робити те, що робив раніше, а не можеш, потому шо біль не дає можливості займатись тим, чим займався. Але займаючись спортом – краще. Почуваєш себе впевненіше, можна сказати так", – пояснює стрілець, спортсмен Ігор Фесун.

Після тренування в спортзалі – басейн. Плавання – один із найпоширеніших способів реабілітації військових, тож Ігор займає доріжку та пірнає.

Півроку, як системно займається у залі з командою ветеранів і Роман. До цього він понад рік прослужив добровольцем. Був демобілізований через хворобу, яка виникла на службі.

"Я займався до війни плаванням, а зараз виконую це за рекомендаціями своїх лікарів. Після 40 років якщо вже не займаєшся спортом, то займаєшся ліками. Задача в нас не стоїть досягти якихось там надзвичайних успіхів. Просто ми зустрічаємося ввечері з друзями, які пройшли частину війни, скажімо так, і є про що поговорити", – каже ветеран, спортсмен Роман.

Організував такі спільні тренування – Олександр. Він самотужки згуртував п'ятьох чоловіків: кілька із них – військовослужбовці, частина – демобілізовані. Домігся у керівництва області дозволу на безплатне відвідування залу з басейном. А ще шукає турніри, де можна позмагатися з такими ж спортсменами.

"Так щоб це було повально, в принципі це б було дуже добре, щоб якись соцзахист нам викинув в інтернеті оголошення, що займаємося. Але з одного боку добре, що нас мало, бо нам дають змогу тренуватись, хотя воно не набирає такого популізму. А з другой сторони, на мою суб’єктивну думку, якщо набере такого популізму, то нам би нічого ніхто не давав. Треба про себе заявляти, бо якщо ми не будемо самі про себе заявляти, то воно буде вже геть нікому не потрібно", – зазначає командир роти охорони 9 відділу, спортсмен Олександр Мормуль.

Чоловіки наразі готуються до інклюзивних міжнародних змагань. Та для них важливо не стільки турніри й перемога, скільки міцне тіло та дух братерства, який об'єднує тих, хто відслужив чи продовжує службу.

Анна Морозова, Богдан Проскуров. Полтава, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Випрати й висушити речі безплатно: у Хмельницькому запрацювала громадська пральня для переселенців

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело