24 листопада у Бердичівському міськрайонному суді допитали трьох посадовців Бердичівської громади, обвинувачених у розкраданні пального з резервів громади в умовах війни. Йдеться про розкрадання 82 тонн пального вартістю майже три мільйони гривень.

Про це на своєму сайті написала пресслужба Бердичівського міськрайонного суду.

У повідомленні сказано, що на засідання суду з'явилися усіє троє обвинувачених — двоє заступників Бердичівського міського голови та керівник одного з бердичівських комунальних підприємств.

На суді мали допитувати обвинувачених — розпочали з першого заступника Бердичівського міського голови, якого звинувачують також і в зловживанні службовим становищем.

У Бердичеві на суді допитали посадовців, обвинувачених у розкраданні 82 тонн пального під час війни "Майже дві години перший заступник міського голови давав пояснення у справі та розповідав про обставини отримання 82 тонн пального та його транспортування задля збереження в умовах реальної загрози знищення, а також про зникнення частини пального вже під час досудового розслідування, коли ємність була опломбована. Обвинувачений заявив, що не розуміє, у чому його обвинувачують, оскільки в обвинувальному акті та цивільному позові вказано три різні об′єми пального, яке нібито було привласнене, але не вказано час та спосіб привласнення", — пише пресслужба суду.

За клопотанням обвинуваченого суд долучив до матеріалів справи його пояснення та задовольнив клопотання про витребування для огляду у суді іншої справи за скаргою міської ради на бездіяльність слідчого.

Перейти до допиту обвинуваченого суд не встиг через закінчення робочого дня — судове засідання відклали на 31 січня 2024 року.

Що відомо про справу розкрадання 82 тонн пального у Бердичівській громаді

Заступника Бердичівського міського голови підозрюють в організації схеми розтрати понад 30 тисяч літрів дизельного пального зі стратегічного матеріального резерву громади загальною вартістю більше одного мільйона гривень.

За інформацією СБУ, заступник міського голови разом із керівником міської комунальної служби Бердичева на початку повномасштабної війни розтратив пальне, яке мало йти виключно на потреби оборони та для забезпечення життєдіяльності громади в умовах воєнного стану.

19 серпня 2022 року СБУ повідомило про вручення підозри у цій справі першому заступнику Бердичівського міського голови.

25 серпня Бердичівський міськрайонний суд обрав запобіжний захід першому заступнику Бердичівського міського голови, якого підозрюють у розкраданні понад 30 тисяч літрів палива.

Наприкінці вересня правоохоронці повідомили про підозру ще одному заступнику Бердичівського міського голови.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело