Про незламність та віру: на Прикарпатті стартував Мандрівний Docudays UA спецпоказом фільму про Херсон.

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” відкрила 20 ювілейний Мандрівний Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Прикарпатті українською стрічкою “Нескорений Херсон”. Перший кінопоказ відбувся в Івано-Франківську у Херсонському хабі.

Про незламність та віру: у Франківську відбувся спецпоказ фільму про Херсон. ФОТО

Це історія про чотирьох людей, які працюють на медіаплатформі “Вгору” і які показували й розповідали про те, що росіяни вчиняли на Херсонщині. На презентацію фільму завітали одразу троє гостей: героїні фільму Ілона Коротіцина, Єлизавета Жарких, а також режисер стрічки Устин Данчук.

“Спочатку Херсон обстрілювали, потім тероризували, шукаючи незгодних, активістів і всіх, хто якось впливав на суспільне життя міста. Нашого фотографа розшукували росіяни, але, на щастя, не знайшли і він продовжує працювати у рідному місті. Це історія й про те, що Херсонщина – це Україна, адже попри окупацію мітинги відбувались по всіх маленьких містах і селах, але їх історії ми поки що не можемо розказати”, – наголосила Єлизавета Жарких, херсонська журналістка.

Про незламність та віру: у Франківську відбувся спецпоказ фільму про Херсон. ФОТО

З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти Медіаплатформи “Вгору” фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного центру росіянами, мітинги, окупацію та звільнення рідного міста. У фільмі зібрані унікальні кадри, які показують, якими були для Херсона та його жителів останні півтора року.

Про незламність та віру: у Франківську відбувся спецпоказ фільму про Херсон. ФОТО

“Радіємо, що цьогоріч маємо змогу відкривати фестиваль, долучаючи до подій офлайн режисерів та героїв стрічок. Це посилює заходи. А починаємо ми саме стрічкою про Херсон, адже саме нещодавно Україна відзначала річницю деокупації міста. За близько півтора року Франківськ прийняв чимало херсонців. Тому цим заходом хочемо підтримати новомістян, а місцевим нагадати про події на півдні країни”, – зазначила регіональна координаторка фестивалю від “Молодої Просвіти” Тетяна Пігурська.

“Нескорений Херсон” – це зізнання в любові рідному місту. Його жителі щодня живуть у небезпеці, та попри все, долають труднощі, не втрачають оптимізму, вірять у перемогу та роблять усе можливе, аби їхнє місто продовжувало жити. Тепер і франківці мають змогу побачити й почути те, що пережили мешканці цього міста.

Про незламність та віру: у Франківську відбувся спецпоказ фільму про Херсон. ФОТОПро незламність та віру: у Франківську відбувся спецпоказ фільму про Херсон. ФОТО

Джерело