Популярні музичні додатки почали підбивати підсумки 2023 року. Зокрема, на офіційному сайті стрімінгового сервісу Apple Music було опубліковано список зі ста найпопулярніших пісень в Україні за минулі 12 місяців.

У топ-10 треклиста вперше не було жодного російського виконавця чи композиції російською мовою, проте лідируюча позиція все ж таки дісталася іноземці. Так, згідно з результатами музичної платформи, цього року українці найбільше слухали хіт Майлі Сайрус Flowers.

Яку музику українці найчастіше слухали у 2023 році: рейтинг музичних сервісів

Також протягом 12 місяців в Україні особливу перевагу слухачі надали дуетній композиції Злати Огнєвіч і Shumei «Буревіями». На третьому місці опинилися YakTak і Sobol із треком «Погляд».

Яку музику українці найчастіше слухали у 2023 році: рейтинг музичних сервісів

На четвертій щаблині розташувалася співачка Надя Дорофєєва з хітом «Щоб не було», а п'ятірку пісень, які українці найбільше слухали протягом 2023 року, закриває виконавець Parfeniuk з піснею «Провела екскурсію».

Музичний сервіс Spotify також підбив музичні підсумки 2023 року в Україні. Топ України очолила пісня «Силуети» від виконавців SadSvit & Структура Щастя.

Яку музику українці найчастіше слухали у 2023 році: рейтинг музичних сервісів

Також із 7 жовтня, набув чинності закон 2310-ІХ щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора

До слова, письменник, перекладач, мовознавець та відомий блогер Остап Українець розповів, як ефективно попросити вимкнути російську музику у громадських місцях, зокрема закладах харчування.

Джерело