Перемишлянський районний суд Львівської області виніс вирок 50-річному Михайлу Панасу, який п’яним під час побутового конфлікту вбив дружину.

На заході України поліцейський під час конфлікту вбuв дружину

Про це пише ZAXID.NET.

У матеріалах справи йдеться, що засуджений завдав жінці численних ударів і спричинив закриті переломи, крововиливи в голові, травми головного мозку та масивні гематоми. Трагедія сталася 5 січня 2023 року в одному із сіл Львівської області. За ґратами чоловік проведе вісім років. За інформацією ZAXID.NET, Михайло Панас з липня 2021 року працював на посаді поліцейського з реагування патрульної поліції відділу поліції № 1 у Львові.

Обвинувачений спочатку заперечував свою провину й надавав неоднозначні покази. За його словами, 31 грудня 2022 року він з дружиною приїхав зі Львова в село, а ввечері 1 січня жінка впала і розбила голову.

Ввечері 5 січня до села приїхав син правоохоронця й звинуватив його у побитті матері. Під час конфлікту батько шарпнув його за верхній одяг, коли той тримав каструлю з гарячою водою. Відтак обвинувачений обпік собі руку. Після цього він вдарив сина по обличчю.

Син Михайла Панаса, який виступав у суді як потерпілий, зазначив, що мешкав з мамою у селі. Обвинувачений приїжджав до них, коли не був на роботі. За словами чоловіка, 5 січня батьки були п’яні. Він чув, як мати його кликала, а через деякий час побачив через вікно як батько за руку і волосся стягнув її з ліжка. Потерпілий сказав, що приблизно о 1:00 почув, що мама впала з дивану, вже о 2:00 вона почала хрипіти й перестала рухатися. Обвинувачений запевняв, що намагався зробити дружині штучне дихання.

Фельдшерка, яка приїхала на місце інциденту розповіла, що син загиблої подзвонив і повідомив, що в мами гостре алкогольне отруєння. Медикиня помітила побої й викликала поліцію. Також вона зазначила, що в будинку був запах алкоголю. Згодом у вбитої знайшли в крові 2,26 проміле алкоголю, що свідчить про сп’яніння середнього ступеня. Фельдшерка підтвердила, що обвинувачений також був п’яним. Однак суд не отримав акт огляду чоловіка на стан сп’яніння.

Як свідка у суді запитали сусідку подружжя у селі. За словами жінки, померла та обвинувачений зловживали алкогольними напоями. Крім цього, сусідка вважає, що обвинувачений змушував дружину випивати й постійно бив, оскільки жінка часто була побитою й жалілася на чоловіка. Син вбитої підтвердив, що матір 4 січня була у сусідів, бо не залишатися наодинці із чоловіком. Також низка свідків розповіла, що Михайло Панас неодноразово бив дружину. Водночас сестра обвинуваченого сказала в суді, що нічого не знає про бійки, а її брат «був спокійний, добрий та турботливий». Позитивні характеристики також надали колеги Панаса й зазначали, що той «любив дружину».

Свідчення також надала сусідка обвинуваченого по гуртожитку, де він мешкав у Львові. Жінка зазначила, що знає подружжя приблизно 25 років. «В них постійно були сварки, вони випивали й обвинувачений не раз бив дружину… Її лице постійно було в синцях, особливо останній рік. Після бійок водились за ручки. Загибла розповідала, що чоловік не дозволяє лікуватись, а п’є вона через те, що її все болить. Свідок навіть декілька раз її давала уколи від болю. Приблизно в листопаді 2022 року обвинувачений так побив дружину, що вона була вся в крові, ніс на бік, кімната вся в крові була і його руки були в крові. Її забрали на швидку, але обвинувачений її звідти швиденько забрав, щоб не було проблем. Після цього приїжджала поліція, але обвинувачений все зам’яв, щоб не вигнали з роботи», – йдеться у матеріалах справи.

Джерело